Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egy kínai konyhán láttam,...

Egy kínai konyhán láttam, mikróban melegítenek ételt de a tányér nem melegszik fel, hogy csinálják? Másfajta mikró?

Figyelt kérdés
2022. nov. 22. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A tányér másfajta, a mikrohullámú sugárzás csak poláros molekulákat melegít, tehát ha a tányérban nincsenek nagyobb számban poláros molekulák, csak az étel fogja melegíteni a tányért. Az üvegtányér például nem melegszik fel túlságosan elviekben.
2022. nov. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam hogy a régi, ólmot vagy fémet tartalmazó tányérok nem ajánlottak. Sima egyszerű fehér tányér miben másabb az étkezdei tányértól?
2022. nov. 22. 12:32
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fehér tányér vagy az étkezdei tányér nem anyagok. Csak ennyin múlik, ha nincs poláros molekula a tányérban akkor a mikrohullám számára kb láthatatlan és nem melegedik fel. Ha sok poláros molekula van benne, akkor pedig elnyeli a sugárzást és forró lesz. Fémedényt pedig nem rakunk mikroba, mert visszaveri a sugárzást és tönkremehet tőle. Bár ólom tartalmú tányért, ha akarnál se tudnál szerezni Európában.
2022. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mutass már olyan tányért amiben nincs poláros molekula.
2022. nov. 22. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kaolinből készült porcelán tányérok nem vagy alig melegszenek fel. Viszont a fajansz és a vasas agyagból égetett majolika tűzforró lehet.
2022. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A bevonat (máz) nem mindegy miből van a tányéron. Én minden új beszerzésnél kipróbálok egy tányért. Teszek bele egy deci hideg vizet üvegpohárban, és úgy teszem be a mikróba. Ha valóban mikrózható a tányér, akkor csak a víz forrósodik fel az üvegpohárban, a tányér hideg marad. Ha a tányér maga is melegszik vagy forrósodik, akkor a nem mikrózható polcomra teszem.
2022. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!