Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért rohadt, penészedik meg...

Miért rohadt, penészedik meg állásában a paprikám?

Figyelt kérdés

Csak ez a fajta "scotch bonnet" termesztettem de ahogy kirakom száradni egy idő után berohad a belseje a külsejével egyaránt miért nem bírom kiszárítani vagy akár elraktározni?

Jövőre nagyobb mennyiségben tervezek ültetni és tudjam miként tudnám megelőzni a rothadást


2022. nov. 27. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Kicsit hülye ötletnek fog hallatszani, de újabban a terméseket - ezeket is meg más chilikét is - lefagyasztom. Egyenként ki lehet szedni, felhasználni, söt ha fel akarod darabolni, fagyosan sokkal vékonyabb, szebb szeleteket lehet belöle vágni. Meg azt is meg tudod csinálni, hogy nem egy egész paprikát használsz, hanem csak egy kis darabot.
2022. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hova teszed ki? Ha teraszra vagy egyéb kültérre, akkor nem tudom miért lepődsz meg, ha a mostani párás-nyálas levegőn nem szárad, hanem rohad. Szárítani száraz levegőn kell, amit mostanában a lakásban találhatsz, de ez erősen épületfüggő.


A legbiztosabb és nagyobb mennyiséghez ajánlott megoldás egy aszalógép beszerzése, 10e Ft-től kezdődően már kapsz, de azért nézd meg, hogy a teljesítménye legalább 250W, de inkább 350 legyen. Ha nem túl régi a sütőd és tud 30 vagy 50 fokot, akkor abban is lehet, de az hosszú távon nem éri meg az aszalóval szemben.

2022. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én száradni kirakni bármit is nyáron a napsütésen, vagy a nagyon érzékenyeket, félárnyékban szoktam...
2022. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Spajzban szárítom általában, de már a palántán lévő paprikán megjelenik a fekete rothadás féleség. De csak ennél a fajtánál vettem észre. Először egy kis fekete pötty kivágom de sűrűn már tiszta penész a belseje is.
2022. nov. 28. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!