Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hússzeleteket be lehet előre...

Hússzeleteket be lehet előre panírozni és úgy lefagyasztani?

Figyelt kérdés

Idén először nálunk lesz a családi karácsony, és tudom magamról hogy a konyhában szütymörgős vagyok.

Ezért gondoltam hogy a húst/halat megveszem pár nappal előtte, bepanírozom és úgy tenném a fagyasztóba, akkor aznap már csak sütni kellene. Ugyanez a fasírt golyókkal.



2022. dec. 10. 19:41
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Igen, de jobban jársz, ha elősütöd
2022. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Igen, én mindig így csinálom.

Tedd tálcára, ne érjenek össze,utána nejlon zacskót rá és mehet a következő réteg. Másnap már teheted zacskóba egymás mellé, akkor már nem fagy össze. Nem kell elősütni.

2022. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a pontyszeleteket világ életemben előre paníroztam és fagyasztottam Karácsonyra. Pont azért, mert nem szeretek hallal dolgozni, mondjuk nem is eszem, de a többieknek megcsinálom, de ne kelljen már szenteste délutánján ilyennel kínlódni. Arra vigyázz, hogy mérsékelten forró olajban süsd, és legyen ideje átsülni, nehogy a panír megégjen, belül meg nyers maradjon.
2022. dec. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
Lehet, de elősütés nélkül nem jó ötlet. Ha kiolvasztod sütés előtt, szét fog ázni a panír. Ha nem olvasztod ki, mire átsül a fagyos hús, megég a panír.
2022. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lehet buta kérdés, de az elősütést, hogy értitek, már panírozva félig süssem meg? És hagyjam kiolvadni vagy fagyasztva süssem?
2022. dec. 10. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiolvasztani, nem is szabad, fagyottan olyan forró olajba kell tenni, amiben éppen pezseg, és lassan sütni.
2022. dec. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem sütöm elö, fagyosan sütöm, átsül és nem ég meg a panír.


Az elösütés csak fölöslegesen bonyolítja a dolgot, de ha feltétlen akarod, akkor elkezded sütni, de amikor a panír nem nyers, kiszeded, alaposan lecsöopögteted az olajat, megvárod, mire kihül, utána egy rétegben fagyasztod. Felhasználás elött fagyosan kezd sütni.

2022. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elősütni. Fagyosan elteszed, majd úgy mehet az olajba kis lángon.


Amíg a hús kiolvad+átsül a panír is pont jó lesz.

2022. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elősütni. Jól kell megválasztani az olaj hőfokát, kb. 160 fok körül legyen, akkor belül sem marad nyers, és kívül sem ég meg a bunda.
2022. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!