Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet megakadályozni...

Hogyan lehet megakadályozni hogy a fagyasztóban tárolt hús-szeleteknek kb.2 hónap tárolás után mellékíze ne legyen?

Figyelt kérdés
Valahogy érezni a kisütött húson, vagy a pörköltön is hogy a fagyasztóban volt a hús.Van egy kis mellékíze. Nektek is így van?

#mellékíz #fagyasztott-hús
2016. nov. 6. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha frissen teszed be a fagyasztóba, és kiolvadás után nem áll sokáig, akkor nincs semmi mellékíze.
2016. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fagyasztóban minimum -18 foknak kell lennie (hömérövel ellenörizni), ez nem mindig van így, söt nem hüt eléggé.


A húst kimondottan fagyasztásra való zacskóban, jól lezárva kell fagyasztani (az egyéb zacskók, még az uzsonna csomagolásra ajánlott sem jó).


A hütöt rendszeresen ki kell takarítani (leolvasztani, mosogatószeres vízzel kimosni, alaposan kiöblíteni, szárazra törölni)


Emellett ne tárold túl sokáig, mert a húsokban lévö zsiradék kb 3-4 hónap után avasodni kezd a fagyasztóban is.

2016. nov. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
...frissen, felszeletelve tettem be egyenként légmentesen csomagolva, igaz, hogy uzsonnás zacskóban, de nem gondoltam, hogy lenne különbség. Viszont lehet, hogy 3 hónapot is állt bent.
2016. nov. 6. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az uzsonnás zacskó nem jó, mert nem elég vastag.

Régebben én is próbálkoztam vele, de akkor tényleg nem volt jó szaga utána.

2016. nov. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

...frissen, felszeletelve tettem be egyenként légmentesen csomagolva

A húsnak ki kell hűlni szobahőmérsékletre, sertésvágásnál ez másnapra van, utána szabad becsomagolni, és mélyhűteni.

Ládába csak addig maradjon amíg beviszitek. Tiszta leterített fóliára vagy asztalra szét kell rakni egy rétegbe, ne érjenek egymáshoz. Szalonnát bőrével lefele, csontos húst csonttal lefelé. A kolbász is finomabb, ha felszeletelés után még hűl a hús szétterítve.

2016. nov. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
56%
Vannak olcsó kézi vákuumcsomagoló pumpák, amikkel légmentesen lehet befűttes üvegeket vákuumozni, azaz így nem érintkezik a többi fagyasztott dologgal. Ráadásul mivel a levegőt kiszivattyúzod, ezért tovább is eláll, akár a sima hűtőben, akár a fagyasztóban.
2016. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!