Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Soha életemben nem dolgoztam...

Soha életemben nem dolgoztam leveles tésztával, és nem tudok kit megkérdezni. Hogyan csináljam meg virslivel?

Figyelt kérdés
Sok videó van fent az interneten, de valahogy a tészta, amit vettem a boltban (9 lapos leveles tészta) még ránézésre sem hasonlít a videóban szereplőre. Ráadásul azt írják ki kell nyújtanom pár miliméter vastagságúre, de ez már eleve iszonyat vékony. Nem tudom mi a gond, sajnos nem tudom a nagyszüleimet már megkérdezni, nem tudom, hogy mit kell tennem a leveles tésztával, ha kell vagy csak annyi a különbség, hogy a videókban házi szerepel, nekem meg bolti van? Meg kell olajozni a rétegeket, ahogy a csomagoláson van, vagy nem?

2022. dec. 21. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Csak felvágod csíkokra, és a virsli egyik felétől kezdve elkezded feltekerni ezt a csíkot a virsli másik vége felé. Ha akarsz bele mustárt, stb. akkor a tésztát csak vékonyan kend meg vele (vékonyan, vagy elázik a tészta). Tetejét megkened tojás sárgájával, rakhatsz rá sajtot akár. Berakod a sütőbe, kb 15-20 perc és kész.
2022. dec. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Feltehetöen a tészta már eléggé ki van nyújtva - a friss elég vékony, a fagyasztott az, amit nyújtani kell még.

Nem kell semmit olajozni, csíkokra vágod, rátekered a virslire - a vége alul legyen és forró (legalább 200 fokos) sütöben megsütöd.

2022. dec. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rétestésztát vettél, nem leveles tésztát
2022. dec. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha 9 lapos, az lehet tényleg nem leveles tészta. Mit ír a csomagoláson?
2022. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Amit vettél réteslap, nem leveles tészta!
2022. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pánikra semmi ok!

Annyi, hogy most vehetsz hozzá túrót, tököt, mákot... :D

2022. dec. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat, megnéztem a csomagolást, tényleg rétestészta. Kedves feleségem vette, elmondás alapján, én sem néztem itthon - nem is láttam előtte ilyen tésztákat, akkor sem néztem, mikor kibontottam, csak a csomagolást ismertem, de rá két napra nekem is sikerült csomagolás alapján (megismertem a boltban ránézésre) venni rétestésztát. Nem, baj, majd lesz vele valami, úgy néz ki rétest csinálok ,nem virslis falatokat :D
2022. dec. 23. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

(... így zárójelesen, a virslis falatokhoz, az is csak frissen jó, leveles tésztából is. És amíg a leveleset kiolvasztod, kinyújtod, felvágod... őszintén szólva nem sokkal nagyobb meló 15-20 deka lisztből összegyurmázni egy maréknyi kis kelt tésztát. Időben talán picit több, mert kell időt hagyni a kelésre, de befektetett nettó munkamennyiségben szerintem semmivel nem több.

Ellenben tized annyiba kerül.

Frissen fogyasztva pedig kelt tésztával is kiváló.

Nem utolsó sorban semmit nem kell hozzá külön megvenni, mert liszt mindig van otthon, instant élesztő, vagy friss lefagyasztva szintén lehet mindig otthon. És akkor nincs ilyen gond, mikor vegyük meg, mit vegyünk, nem azt vettük amit kell... Bármikor, a fagyasztó kapacitás terhelése nélkül rendelkezésre állnak az alapanyagok.

Kicsit hamarabb elkezded, egy pici adag kelt tészta hipp-hopp megvan, bármikor, amikor random megkívánod. Nyújtod, tekered, sütöd... nem egy nagy kaland)

2022. dec. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Készíts káposztás tölteléket, jó borsosan, s karikára vágott virslit is rétegezz bele.😁
2023. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!