Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Jól gondolom, hogy a marhanyak...

Jól gondolom, hogy a marhanyak gyorsabban meg fő, mint a marhalábszár?

Figyelt kérdés

Nem volt annyi marhalábszár amennyit venni szerettem volna, nyakkal egészítettem ki.

Jó ötlet, hogy a nyakat kicsit később teszem hozzá a már fölő lábszár hoz?


2022. dec. 22. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van.
2022. dec. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És sokkal omlósabb a húsa is:)
2022. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2022. dec. 22. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:

A nyak "rétegekből" áll, és nem minden rétegnek ugyanolyan az állaga!

De összességében, nincs nagy különbség a lábszár és a nyak között!

Még ha adsz is egy kis előnyt a lábszárnak, én 20 percnél többet nem adnék!


Illetve a másik, sokkal jelentősebben befolyásoló tényező:

hogy ugyanabból a marhából valók e a húsrészek!

Mert a fentiek csak arra vonatkoznak!

Ha viszont különböző állatok voltak, ott akár egy órás eltérés is lehet, bármelyik húsrész javára!!! Volt már nekem szerencsém 3 óráig fövő nyakhoz is, meg 1 óra alatt puhára főtt lábszárhoz is.


Úgyhogy leginkább bízz az ösztöneidben, nézd meg mennyire sötét, vagy világos 1-1 húsrész, tapogasd meg, nyomkodd meg, mennyire puha, és "laza".


Utóbbit arra értem, hogy attól, hogy puha, nem biztos, hogy könnyen felpuhul, ha úgy puha, mint a gumi, nyúlik, mászik mindenfelé. Az legrosszabb. Vágni is alig lehet. És ott már nem az számít, melyik rész az állatnak, mindkét részből vannak ilyenek.


De ha ilyen tömörebb faggyúréteggel "márványosan" átszőtt a nyak, jól vágható, nem nyúlós, az hamar megfő.

2022. dec. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!