Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mitől lesz mocsáros, iszap...

Mitől lesz mocsáros, iszap íze a halászlének? A hal minősége miatt? Vagy a recept az oka? Nálatok mi a bevált recept?

Figyelt kérdés

A párom múlt évben szólt, hogy olyan saras íze van a karácsonyi halászlének.


Ma utánna jártam, nagyon minőségi ponytyot vettem, remélem ez finomabb lesz?


Mi okozza ezt az ízt? Mindig rendesen megmosom a halat, szóval azon kívül?



#recept #karácsony #halászlé #ponyty #karácsonyi halászlé #iszapos íz
2022. dec. 24. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a haltól lehet, ha tényleg jót vettél nem lehet gond.
2022. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A víz, amiben volt a hal, attól lesz rossz íze.

Nem tudom, milyen a nagyon minőségi ponyty, de elöre soha nem tudhatod, hol tartották.

Ha netán megint belefutsz ilyenbe, próbáld ki, hogy egy gerezd fokhagymát fözöl bele, az valamennyire semlegesíti.

2022. dec. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az vagy, amit megeszel.

Mármint nem te, hanem ez a halra is igaz.

A tavi, tenyésztett pontyoknak ilyen fos íze van, én is beleszaladtam már ilyenbe.

Nem lehet kimosni belőle, mert benne van.


Remélem, hogy a minőséginek mondott az jó lesz, mert a magyarok mindig azzal példálóznak, hogy azért kerül a magyar ponty 3-szor (!!! nem kicsivel többe!!!) annyiba, mint a szlovák, mert hogy az milyen jó.

Hát, volt már szerencsé(tlensége)m iszap ízű drága magyar pontyhoz, szóval ... ez igazából zsákbamacska.

2022. dec. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
A pontytól.
2022. dec. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni. De nem baj, ismerem a halas srácot, ha mocsaras, majd szólok neki, hogy na ilyet többet ne
2022. dec. 24. 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Minden ponty mocsárízű. Tavi hal, azok ilyenek.
2022. dec. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%
Ne pontyból fözd. A legrosszabb izű hal.
2022. dec. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

A ponty kiváló, hal ízű hal, a legkevésbé se mocsár ízű, ha jó helyről származik!

Halászlének a legjobb!


De ha szerinted (7-es) nem jó a ponty, igazán leírhatnád, hogy akkor szerinted miből jó!

2022. dec. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban, amikor még nem figyeltek a környezetszennyezésre, a Kis-Dunából kifogott halaknak olaj ízük volt:)

A mellék íz érzése, nem a megfelelő helyről lett beszerezve a hal.

2022. dec. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Most megfognak kövezni itt, de mivel már a vizek minősége nem megfelelő, s ugye ezekben a vizekben ázik a hal, télen ugye vermel, stb., én nem főzöm már bele a fejet, az úszókat!

Tavi hal eleve kizárt, főleg olyan, ami évközben horgásztó, év végén meg meghúzzák egy kis profitért.

Húsz évvel ezelőtt, vagy régebben, simán ittam folyóból, ha muszáj volt, ma már látva a sok környezet szennyezést, nem! S ezekben ázik a hal, az emberek pedig kifőzik lének.

El kell gondolkodni, sok minden jó volt régen, ami mára nem. Tej, gabona, stb.,...

2022. dec. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!