Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Apósomék most jönnek előszőr...

Apósomék most jönnek előszőr el hozzánk hétvégére. Kívánsága, hogy 'Babgulyás legyen a menü... Hogyan főzzem meg, hogy ne képződjön kis lakásban hét emberben 'gáztermelődés?!

Figyelt kérdés
2023. jan. 27. 05:37
 1/10 jpeacefuler ***** válasza:
7%
Bab nélkül.
2023. jan. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
85%

Sajnos akárhogyan főzöd, mindenféleképpen lesz.

Én úgy csinálnám, hogy mikor felteszem főni a babot és kb félig megfő akkor leönteném az első vizet.

De hülyeséget nem szeretnék mondani, de ha más nincs ez beválhat.:)

2023. jan. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 jpeacefuler ***** válasza:
68%
Vagy főzöd 7 szem babbal és mindenkinek jut egy szem a tányérba.
2023. jan. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. A bab fingat.
2023. jan. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

A babot tedd fel egy másik lábasba sós vízbe, egyet forrjon és utána szűrd le, úgy rakd a pörköltalapra.

Vagy màsik variáció, kifejtőbabból főzd, az nem puffaszt annyira. Én mindig abból készítem, fagyasztva lehet kapni a boltban.

2023. jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
95%
A saját tapasztalatom, hogy ha a bab sokáig van áztatva, utána a vize leöntve és át is mossák, akkor legalábbis engem egyáltalán nem puffaszt.
2023. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
...vagy konzerv bab. Hasnyálmirigy gyulladás után is lehet enni és ugye akkor kerülni kell a puffasztó ételeket.
2023. jan. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Áztasd be egy éjszakára hideg vízbe. Másnap a vizet öntsd le, majd tedd fazékba, és önts rá annyi vizet, hogy egy ujjnyival ellepje. Forrald fel, majd szedd le a képződő habot, és adj hozzá még egy kevés vizet, ha szükséges.
2023. jan. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, ja. Az áztató levét öntsd el. Akkor kevésbé fingat. De csak kevésbé...
2023. jan. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Áztasd tényleg.Amúgy engem pl. nem gázosít a bab.
2023. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!