Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell lefagyasztani a...

Hogy kell lefagyasztani a szeletelt hagymát, hogy ne fagyjon össze az egész egy nagy darabba?

Figyelt kérdés
2023. febr. 7. 03:56
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Minden ilyen nedves dologhoz, nagyon sok hely kell.

Mivel ezeket úgy lehet lefagyasztani, hogy tálcán kiterítve, 1 rétegben lefagyasztod, ha tökig megfagyott, akkor nagyon gyorsan, hogy ne olvadjon ki, lapátkanállal feltúrod a tálcáról, úgy gyorsan fagyott állapotában zacskózod, és megy vissza azonnal a fagyasztóba.

Ezt bonyolítja az, ha vagyon vizes valami, és a tálcára is keményen ráfagy. Akkor a tálcára előbb még folpack is kell.

És ha sokat akarsz csinálni, az sok tálca, és sok hely.

De mindek neked fagyasztva szeletelt hagyma?

Hagymát mindig lehet kapni, és pár másodperc felszeletelni. Jóval több a munka a fagyasztásával bohóckodni, mint frissen felvágni. Soha életemben nem volt ilyre szükségem, elképzelni se tudom, hogy ez milyen célra praktikus.

A másik, hogy mondjuk fagyasztok így málnát... oké, van egy kis édeskés illata.

De a hagymától, tálcán fagyasztva, milyen szag lesz a fagyasztóban? Szóval akkor nem csak a hagyma alá kéne folpack, hogy ne fagyjon rá, hanem fölé is, hogy letakard.


Mihez kell ez? Minek akarod felhasználni? Csak mert ha olyanra kell, akkor dinsztelve már alapból kevesebb helyet foglal, és más szempontból is praktikusabb.

2023. febr. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Én úgy szoktam, hogy szilikonos muffinsütőben fagyasztom le. Egy mufffinlyuk, mérettől függően 1-2 hagyma. Ez pont annyi amennyi az ételbe kell egy főzésre.
2023. febr. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

https://www.youtube.com/watch?v=cbqZWiQNaQE


Itt most nem is a recept a lényeg, hanem megmutatja, hogyan formázza a hagymát a fagyasztáshoz.

Igaz nem karikák, darabolva van, de egy zacskóban szétterítve teszi a fagyasztóba.

Nem tudom, miért karikákban szereznéd fagyasztani, de az alakzat kb ott is hasonló lehet, a vékony rétegben lefagyott darabból le lehet vágni a kívánt mennyiséget, vagy eleve kiporciózva fagyasztani.

2023. febr. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Én úgy szoktam, hogy annyi adagokat, amennyit egyszerre használni szoktam, folpakkal betekerem, és ezeket a kisebb csomagokat teszem egy nagyobb zacskóba. Így egyszerre csak egy vagy két csomagnyit kell kivenni, nem fagy össze a többivel.
2023. febr. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem karikázott, hanem apróra vágott hagymát szoktam lefagyasztani. Azt is amiatt, mert meleg a spájzom és néha 1 hét alatt is megpuhul a hagyma. A megvett mennyiséget mindet megtisztítom és megvágom, és ami felhasználatlan marad, azt szilikonos jégkockatartóba tömködöm, és légmentesen becsomagolva teszem a fagyóba. Ha szükség lesz rá, pár kockányit előveszek belőle, és az olajos serpenyőben takarékon előbb hagyom kiolvadni, utána pirítom.
2023. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!