Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a legegyszerűbb, leggyorsab...

Mi a legegyszerűbb, leggyorsabb vészhelyzeti meleg kajád?

Figyelt kérdés
Pl. most olvastam a vegeta levest, két ek. vegeta 2dl víz, kész a leves, egy szelet kenyér kell hozzá. Ilyesmire gondolok.
2023. febr. 8. 08:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%
Hot dog (van mindig a fagyasztóban kifli és virsli is), tejbegríz, zabkása, melegszendvics.
2023. febr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%
tojásrántotta, egyszerűen felverni a tojást só bors- és kis olvasztott vajon megsütni
2023. febr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%

Ha tényleg nagyon vészhelyzet van akkor tojásrántotta, omlett vagy bundáskenyér.

Más gyors a pesztós tészta.

(Boltban kapható pesztóból készítek egy mártást. Üveges pesto mindig van itthon. Meg -jobb híján- kávétejszín is.

Ha van még néhány szem paradicsom azt is piritok bele. És a főtt tésztával összekeverve tálalom.)

2023. febr. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%

Annak idején ilyen hasonló csóró állapotban, mint a kérdésben szerepel: sóliszt"kenyér". Liszt meg víz, meg pici só, összegyúrod tésztának. Meg lehet sütni olajban vagy még spórolósabban sütőbe kiterítve. Kábé bármi rá lehet kenni, amit találsz a hűtő-kamra mélyén.

A másik ilyen - rémálmaimban se jöjjön vissza -, a vízbegríz. Lényegében ugyanazt csinálod, mint a tejbegríznél, dara belefőzve cukorral pici sóval, csak mivel a tej drága buli, ezért vízzel. A tetejére mehet megint csak, amit találsz, lekvár, kakaó, fahéj... De ugyanez mehet sós verzióban is, cukrot nem főzöl bele, helyette simán sós, vagy ha ízeset akarsz akkor delikát vagy egy fél leveskocka...


Örülök, hogy az életemnek ezen a szakaszán már túl vagyok, remélem, soha nem lesz olyan rossz a válság, hogy újra ez jöjjön el. :)


Általánosságban, igyekszem rá figyelni, hogy legyen itthon valami gyorsankész kaja. Kínai vifon leves vagy smack, zacskós tészta, gyorsrizs, búzadara tejbegríznek, de a sima tésztát is kb bármivel megeszem, amit találok itthon (pl. a kakaóstészta szintén ilyen csórókori emlék :D).

2023. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
91%

Intant leves

Rántott sajt hasábbal

Tojásleves

Zöldségleves

Melegszendvics: 1 szelet kenyér, 1 szelet felvágott, 1 szelet sajt, be a mikróba.

Spagettitészta előre elkészített paradicsomos szósszal.

2023. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
Mindig van a fagyasztóban készétel bedobozolva, mert ilyen esetekre számítva eleve célirányosan főzök többet az olyasmikből, amik minőségromlás nélkül fagyaszthatóak. Kikapok egyet és kész!
2023. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
94%

Gyűlölöm a vegetát, inkább éhen halnék :D

Nekem a gyors és egyszerű kaja pl. a fokhagymás olivaolajas spagetti, tonhalkonzerves tészta, tojásrántotta, instant ramen, melegszendvics, stb. A fagyóban is mindig van krokett vagy hasonló készétel amit csak be kell dobni a sütőbe.

2023. febr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
93%
14# "vízbegríz"...mit tesz a szükség.
2023. febr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
92%

Kíváncsi vagyok, ki eszik meg 2dl vítben feloldott, 2 evőkanál Vegetát.

Tömény sóban, nyomokban némi szárított zöldség.

Mem egyszerűn üres lé, de az a só mennyiség több liter leveshez elég.

Sokkal ehetőbb gyorskajákat lehet percek alatt készíteni, feltéve, hogy nem teljesen üres a tároló.

Inkább onnan érdemes indítani, hogy mi van otthon.

2023. febr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
77%
19: Én pl. kórházban kaptam egyszer üres leves néven. Egy pohár vízben vegeta. És még hideg is volt. Ki is öntöttem :D Akkor már inkább iszom sima vizet.
2023. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!