Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a legegyszerűbb, leggyorsab...

Mi a legegyszerűbb, leggyorsabb vészhelyzeti meleg kajád?

Figyelt kérdés
Pl. most olvastam a vegeta levest, két ek. vegeta 2dl víz, kész a leves, egy szelet kenyér kell hozzá. Ilyesmire gondolok.
2023. febr. 8. 08:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
63%

#20

Nyilván a kórházban sem 2 dl vízben volt 2 EVŐKANÁL Vegeta.


Egyébként vannak betegségek, vizsgálatok (pl.kolonoszkópia) amikor üres levest szabad csak előtte enni, de az nem Vegetából van.

Olcsóbb kifőzni levescsontot, mint a Vegeta.

2023. febr. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
52%

21: Biztos, hogy vegeta volt benne, lehetett érezni az ízén, az illatán, meg látszott, hogy por van belekeverve a vízbe.

Nem tudom, hogy mennyi volt benne. De nem is ez a lényeg, csak hogy tényleg létezik ez az "étel" :D

2023. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
86%

Például:

- köménymagos leves

- tejbegríz vagy tejberizs, kevesebb tejjel, több vízzel

- melegszendvics bármilyen feltéttel

2023. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
89%

Nincs konyhám, csak egy mikróm és toast-sütőm.

Ha nincs pénzem kifőzdében kész ételt venni, akkor konzerv, melegszendvics, mikrós rántotta, meg pl.az aldis minestrone konzerv leves (kb. 500 ft) és lencsés egytál (az kb. ezer), töltött paprika (6-700) egész kellemes.

2023. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
87%

Fagyasztott leveszöldség+fagyasztott májgombóc+víz+só/ételízesítő+levestészta.


Vagy sima üres ételízesítős víz bele tésztával.


Virsli mindig van itthon meg konzerv bab vagy gomba. Ezekből gyorsan csinálok valami paradicsomos szószt, hozzá rizs vagy tészta.

2023. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
87%

Ha van maradék hús valamiből, akkor eddig a legyorsabb és legfinomabb 10 perces kajám egy fajta ázsiai ihletésű pirított tészta.


Volt egy kis sertés husim előző napról, fel kockáztam és serpenyőben megpirítottam. Közben csíkokra vágtam hagymát és fokhagymát, hozzádobtam, közben vízforralóban felforrt a víz, azt ráöntöttem ramen tésztára, amíg az puhult, a csípős port ami a ramenhez járt, rádobtam a husira, majd hozzá adtam a megpuhult tésztát. Megkutyultam, és voilà. Csípős ázsiai ihletésű sült tészta. Adtam még neki egy egészséges adag gyömbérport, mert az mindig van otthon.

2023. febr. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#20#

A szavaid is inkább azt támaszják alá, hogy nálad sem a Vegetás víz lenne a vészhelyzeti meleg kaja.

Teljesen érthető, a Vegeta, Delikát nem sokkal több, mint ízesített só, igaz agresszív fajta, amivel elrontani is lehet ételeket, nem csak ízesíteni.

Én pl azért nem is kedvelem, mert az ételeke rakva annyira domináns tud lenni, hogy ugyanaz a Vegeta íz jön vissza, nem az étel alap íze dominál.

Elfogadom, hogy sokan használják, mint könnyen elérhető ételízesítőt, de még senkitől sem hallottam, hogy vészhelyzeti megoldásként önszántából üres vegetás levet főzött volna... inkább megeszi a kenyeret "hidegen"

2023. febr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Itthon azért van idő rendesen is főzni általában. Munkahelyen szoktam ilyen zacskós bögrés leveseket enni/inni.

Nem kell cipelni, vízforraló van a munkahelyi konyhában is. Tényleg egy perc és kész. Némelyik egész finom. ÉS arra jó, hogy valami van napközben is a gyomromban.

2023. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajtos-tejfölös tészta, tojásos tészta, kakaós tészta, mákos tészta, diós tészta lekvárral, milánói vagy bolognai zacskós alapporból, vifon leves, bögrés instant levesek, tojásrántotta mikróban.
2023. febr. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!