Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Gluténmentes liszt olcsón?...

Gluténmentes liszt olcsón? Hogyan?

Figyelt kérdés

diéta miatt kellene kerülnöm a glutént(candida diéta) de rettenetesen drágák a gluténmentes lisztek a boltokban, ezért egy olcsóbb alternatívát keresek.

Gondoltam arra, hogy zabpelyhet darálok össze, de azt írta az is tartalmazHAT glutént.

Szóval valami ötlet?

Köszönöm a segítséget.



2023. febr. 8. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Candida dieta nem glutenmentes dieta. Annyi van, hogy a feherlisztes dolgokat kell kerulni. A teljeskiorlesu liszt nem egy draga cucc. Zabpehely is mehet nyugodtan.


Meg amugyse nagyon latnam ertelmet kerulni a glutent, ha egyszer nem vagy erzekeny ra. Minek? Tobbet art, mint hasznal.

Egyebkent orvos ajanlotta ezt az etrendet?

2023. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Igen, a zab is tartalmaz (nem csak tartalmazHAT, hanem tartalmaz is) glutént, de NEM MINDENKI SZERVEZETE REAGÁL RÁ NEGATÍVAN!

A tévhit, hogy tartalmazhat abból adódik, hogy sok gluténbeteg szervezete nem reagál rá negatívan.

Ugyanúgy nem egyformán reagál a búza-, árpa-, rozs-, zablisztből készült ételekre. Én pl. nyugodtan megiszok egy este akár 2-3 korsó sört is (árpamalátát tartalmaz) anélkül, hogy bármi bajom lenne. Persze - ezt naponta, tartósan nem tehetném meg. Azt is hallottam, hogy valaki arra is érzékeny, ha a késsel, amivel a kenyerét szelte, előzőleg búzakenyeret szeltek.

Ami az árakat illeti: bizony, nem olcsó nekünk az élet! Én Budapesten a Vág utca 9.-ben vásárolok a TAC-tól (Táplálékallergia Centrum). Tudtommal ők a legolcsóbbak. Országszerte vannak üzletei. Kiszállítással is foglalkoznak.

FŐ, hogy a drogosok kapnak ingyen injekcióstűt, az alkoholisták ingyen mehetnek elvonókúrára (hadd ne soroljam tovább)!

2023. febr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 tudom, felháborodok én is minden alkalommal mikor meglátom, hogy a gluténmentes, laktózmentes hozzávalók, csokik, nasik stb mennyivel drágábbak.

És ezt az allergiások nem divatból csinálják, hanem mert nincs választásuk, szóval kötelezően meg kell ezt venniük, undorító, de tényleg.

2023. febr. 8. 13:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyi titka rozsliszt esetleg? Az jó lehet?
2023. febr. 8. 13:26
 5/11 anonim ***** válasza:
Glutént tartalmaz a búza, árpa, rozs, zab és egyes E-összetevők. Tehát bármi alkalmatlan, ami ezeket tartalmazza (akár sütemény, keksz, piskóta... formájában is).
2023. febr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

A zabpehely nem feltétlenül szennyezett, csak a biztonság kedvéért írják rá, ill. van amelyik gluténmentes.


- A zabpehelyliszt 1000-1500 Ft között van

- A sima zabpehely is ledarálható lisztté aprítóban

- Nem muszáj lisztet enni, nem a legjobb alapanyag, alkalmanként érdemes csak használni

2023. febr. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

Tisztelettel megkérek minden "okost", aki a 2-es válaszomat lepontozta, hogy változtasson a véleményén, nehogy embereket félrevezessen és egészségükben károsítson.

Ha megteszik, köszönöm (kéretlenül) sok-sok gluténérzékeny nevében.

2023. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"A zabpehely nem feltétlenül szennyezett, csak a biztonság kedvéért írják rá, ill. van amelyik gluténmentes.



- A zabpehelyliszt 1000-1500 Ft között van"


Tudom.


"A sima zabpehely is ledarálható lisztté aprítóban"


Tudom, ezt írtam.


"- Nem muszáj lisztet enni, nem a legjobb alapanyag, alkalmanként érdemes csak használni"


És ez is a cél.


Köszönöm a haszontalan választ.

2023. febr. 8. 18:28
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A rozsliszt, az fixen pl gluténos.
2023. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Candida dieta hatasossagara nincs nagyon bizonyitek, nincsenek ra kutatasok, hogy erne barmit is.
2023. febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!