Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi fog történni a tejjel, ha...

Lulufy kérdése:

Mi fog történni a tejjel, ha berakom a fagyasztóba?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt este egy liter frissen vásárolt tejet be szerettem volna rakni a koliszobám hűtőjébe, de nem volt hely rá, ezért a méhűtőbe raktam. A szobatársaim ma vették észre a tejemet a méhűtőben és mindnyájan megkóstoltuk. Sokak szerint kicsit édeses íze van, illetve egyikük nem tudta megállapítani, hogy a tejnek tej, vagy vaj íze van-e. Valszeg csak mi vagyunk kattosak, de akkor is érdekel, esetleg változhat-e valami a tejen (a fagyott állapotán kívül)?

2023. febr. 15. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Zsírok kicsapodnak, tényleg édesebb íze lesz.
2023. febr. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Megfagy.
2023. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

A fagy hatására szétcsapódott.


Ilyenkor télen még simán kicsukod az ablakba egy nejlonzacsiban, aztán a kinti hideg is tulajdonképp hűtő.

2023. febr. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

A bolti tejek többsége már szárazanyagokból van vissza keverve, milligrammra ki van számolva, miből mennyi is kell a megfelelő zsírszázalékos tejhez.

Ennek csak annyi a jelentősége a kérdés kapcsán, hogy úgy kevesebb a folyadékban lévő szárazanyag tartalom, mint a házi tej esetében, de a lényegen nem változtat ami pedig, hogy különböző hőmérsékleten fagynak az összetevők, és kicsapódnak a vízből a zsírok a fagyás során

Egy jéggé fagyott sört,ha "sörkocka" állagban megkóstolsz, annak is furcsa íze lesz.

2023. febr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Megfagy. Aztán kiengeded és jó lesz.
2023. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet majd érzeni az ízén, de kienged
2023. febr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
ez most komoly hogy egyetmistakent kostolgatjatok a faygott tejet es dobbentek meg rajta? :-D
2023. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem mondjuk az is érdekelne, hogy mi az a méhűtő ?

Ott hűtik a méheket vagy mi ?

2023. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudom, későn írok, de köszönöm szépen a válaszokat.

Hetes kérdésre válaszolva: Középiskolai kollégiumban voltam elsőévesként, nem Egyetemiben.

Nyolcas kérdésre pedig: Igen, ott terveztünk méheket hűteni, hogy a hó hiánya ellenére februárban a szegény méhecskék is megtapasztalják, milyen az igazi tél. Komolyra fordítva pedig a szót, azóta rájöttem, hogy rosszul írtam le, azért elnézést kérek mindenkitől, de azért örülök, hogy a kérdésem még így is érthető volt.

2023. aug. 2. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!