Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szoktatok újratölthető kapszul...

Szoktatok újratölthető kapszulákat használni Nespresso-hoz? Mik a tapasztalataitok, milyen kávét tesztek bele, esetleg frissen darált kávéval is megtöltitek?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Teljesen értelmét vesztené a kapszulás kávéfőző, ha egyesével töltögetném a kapszulákat.
2023. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én a filtereset töltögetem újra az egy jó nagy kapszula.
2023. márc. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Dolce Gusto gépem van és 2 éve használok újratölthető kapszulákat is hozzá. Nagyon szeretem, olcsón tudok finom kávét inni. Előre betöltök 5-6 kapszulát és reggel csak beteszem a gépbe, mint a boltit. Mosogatni sem nagy ügy, amúgy is el kell mosogatni a bögréket stb. Néha veszek bolti kapszulát, ha belefér anyagilag, de egyre ritkábban.
2023. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem mikor vettem a gépet, sokkal olcsóbb volt a kapszula hozzá, most már nagyon elszálltak az árai. Na meg sok szemetet termel, meg én is időközben 1 kávé helyett hármat iszok egy nap, így nekem ez nagyon megérte.
2023. márc. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
ma 13:58. szerintem is jó dolog, én nespressot töltögetek újra, általában frissen darált kávéval. számomra sokkal jobb kávét készítek így mint a bolti kapszulásokból
2023. márc. 20. 14:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen és ha a legdrágább kávét vesszük, még akkor is sokkal kevesebbre jön ki egy adag kávé. :)
2023. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak újratölthető kapszulát használok a szintén Nespresso gépemhez. Direkt vettem hozzá rozsdamentes acélból készülteket, így semmilyen hulladékot nem termelek (a zacc megy a komposztra).

Szerintem jobb ízű kávét lehet vele főzni mint egy kotyogóssal és nagyjából annyiba kerül egy adag mint azzal. Az ízesített kávékat (pl. Cafe Frei) pedig egyértelműen jobb ezzel lefőzni.

Nemrég vettem hozzá egy örlőköves darálót is, mert azzal viszonylag egyforma szemcseméretűre tudom darálni a kávét és frissen őrölve még kellemesebb íze/aromája van. A túl nagy szemcseméretnél átszalad rajta a víz és gyenge lesz, a túl lisztesnél pedig előfordult, hogy át sem tudta nyomni rajta a gép és letiltott. A gyárilag darált kávék általában jók.

Többféle kávét tartok itthon és hangulatomtól függően fogyasztom őket. Nekem bejönnek a Frei ízesített kávék. A római-mogyoró, narancsos-csokis, banános-csokis szerintem kifejezetten finom.

Az biztos, hogy ha bedöglik a gépem újra Nespresso-t veszek :)

2023. márc. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# A zaccot nem szabad tömöríteni csak simítani.
2023. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A zaccot nem szoktam csak a kávét :) Egyébként miért nem? A gyári kapszulában is elég tömören van benne.
2023. márc. 23. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ma 05:15. mivel a nespresso elvileg presszó kávét főz jól le kell tömöríteni, nekem van direkt kapszulához tamperem, a műanyag kapszulákhoz volt, amit kínából rendeltem. Kotyogósnál nem kell tömöríteni. Lehet azzal keverte össze.
2023. márc. 23. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!