Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tojáskrémnél a tejfölt mivel...

Tojáskrémnél a tejfölt mivel tudom helyettesíteni? (fontos)

Figyelt kérdés

Eddig úgy szoktam, hogy hagyma apróra vágva, kis majonéz,margarin,csepp mustár. a kemény tojásokkal jól összenyomkodom, elkeverem. szoktam tejfölt is beletenni. Mivel helyettesítsem?

Vagy ez így elég?

Van aki krémsajtot ajánlott.


2010. okt. 7. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! jó a krémsajt, esetleg keverd ki egy kis tejjel, hogy tejföl sűrűségű legyen.
2010. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Krémsajt van itthon. Vagyis kockasajt, de az a krémes fajta.

Köszi az ötletet!

2010. okt. 7. 13:12
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
negróval
2010. okt. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De vicces valaki:D
2010. okt. 7. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem sajttal nem lesz finom
2010. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Besamel mártást használhatsz tejföl helyett. 4dkg vaj felolvasztva, benne 1 púpos kanál liszt fölhevítve, 4 dl forró tejjel felöntve. Amikor a tejet beleöntöd, folyamatosan keverd kézi habverővel, vagy nagyon gyorsan fakanállal. Hamar besűrűsödik. Csipetnyi só és reszelt szerecsendió kell még hozzá. Ha kihűlt, keverd bele a sajtreszelőn lereszelt tojásokat (6-7 db), mustárt, borsot, petrezselyemzöldet.

Mi így szeretjük. Jól kenhető, a hűtőben nem keményedik meg, mint a vajjal készült változat.

2010. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!