Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudok még javítani a sárgabors...

Tudok még javítani a sárgaborsó főzeléken?

Figyelt kérdés

Tegnap recept alapján beaztattam pár órára a sárgaborsót. Főtt takarékon, fedő alatt, másfél liter vízben kb 3 óráig (lehet több ideig is). Elkellett mennem itthonról, de úgy terveztem Mór elmegyek bőven kész leszek vele, viszont ez nem sikerült. Kint maradt a pulton és összetömörödötr, viszont vannak benne elég kemény darabok.

Ezzel tudok valamit kezdeni? Felmelegiteni, víz hozzáadásával tovább főzni?

Botmixerem sajnos nincs, habverővel próbálkoztam de azzal sem értem el nagy sikereket.

Hálás lennék ha tudna valaki adni hozzá valami tippet.



2023. ápr. 7. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell 3 óráig főzni a beáztatott sárgaborsót, einkabb az a kérdés, mennyi ideig volt kinn a konyhapulton hűtetlenül? Amúgy besűrűsödik utólag mindenképp, de ha megromlott akkor ne edd meg :D
2023. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél hozzá még vizet és fözd tovább, de figyelj, mert könnyen leég.

Feltehetöen túl kevés volt a víz, vagy/és túl száraz a borsó. Másrészt álláskor mindig besürüsödik, ez normális.

Ha meg még utána is maradnak benne kemény részek, egy tésztaszürön nyomd át, és a kemény részeket vagy dobd ki, vagy ha sok, akkor csak azt fözd még egy ideig.

(Egyébként régen, amikor még nem volt botmixer, sürü szitán nyomkodták át, amit pürésíteni akartak, úgy is müködik, csak jóval tovább tart, meg nehezebb is fizikailag.)

2023. ápr. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Annak bőven kész kellene, hogy legyen ennyi főzés után.
2023. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as: erösem függ attól, mennyire régi/száraz eredetileg a borsó, ha több éve tárolták valahol, úgy akár 4-5 óra is kellhet neki, még áztatás után is.

Abból, hogy egy része szétfött, a másik fele meg még kemény, erösen valószínü, hogy több, különbözö ideig tárolt borsót sikerült a kérdezönek vennie, ezért fött egyenlötlenül.

Ahogy a 2-es írta, a kemény részeket célszerü kiszürni és továbbfözni, de ha a többi elég, akkor ki is lehet dobni.


Az 1-esnek meg: egy pár órája megfözött sárgaborsó nem lehet romlott (söt akár a 2 napos sem)!

2023. ápr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
igen
2023. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!