Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főtt krumplit hogyan tegyem el?

Főtt krumplit hogyan tegyem el?

Figyelt kérdés
Héjában megfőztem a burgonyát, de majd holnap fogom felhasználni. Pucoljam meg, vagy elég ha megvárom amíg kihűl és beteszem a hűtőbe?
2023. jún. 3. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért kellene megpucolni. Nem lesz semmi baja, ha héjában teszed el, legfeljebb lassabban hűl ki, de nem fog megromlani ilyen rövid idő alatt.


(Egyszer olvastam héjában főtt krumpliról. Kipróbáltam és érezhetően más az íze. Azóta bármibe, amibe teszek burgonyát, csak héjastul teszem (persze a nem ételbe való dolgokat kivágom előtte).

2023. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rakott krumpli lesz, darált hússal.
2023. jún. 3. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

A héj akadályozza a párolgást és a valamelyest a hűlést is. Ha felszeleteled, úgy gyorsabban hűl ki, de ennyi idő után már mindegy.

2023. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben már megpucoltam és szárazra töröltem a krumplikat. Egy papírral kibélelt edényben betettem a hűtőbe, holnapig talán nem lesz bajuk így.
2023. jún. 3. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő alatt nem romlik meg hűtött környezetben. A baktériumok 20-40 fok közötti hőmérsékleten és magas nedvességtartalmú vagy páratartalmú közegben tudnak gyorsan szaporodni. Idővel hűtőben is megromlanak a dolgok, de ahhoz napok kellenek.

A főzés hőmérséklete elpusztítja a baktériumok többségét. A levegővel érintkezve elkezdenek szaporodni benne a baktériumok, de ez nem olyan gyors folyamat, hogy ezt érzékelni lehetne. Hűtőben 2-3 napig gond nélkül elállnak a főtt ételek. Persze a hűtő hőmérséklete sem mindegy és az sem, hogy felül vagy alul van, de ez már csak 1-2 fok különbséget jelent. Egyes zöldségek károsodnak a túl alacsony hőmérsékleten...

[link]

2023. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha több napra raknád el jobb héjában de mivel ma keszíted simán meg lehet pucolni időt is spórolsz vele.
2023. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!