Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikor tegyem rá a reszelt sajtot?

Mikor tegyem rá a reszelt sajtot?

Figyelt kérdés

Rakott krumplira eddig még nem tettem sajtot,de most csinálnék azzal,viszont nem szoktam megfőzni a krumplit,hanem a sütőben puhul meg.És az érdekelne,hogy rögtön tegyem e rá a sajtot,vagy már a sütés vége felé?Ha rögtön teszem,nem szárad meg a sajt a tetején?

Köszönöm,ha válaszoltok.



2012. aug. 10. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:

tudom hogy nem ez volt a kérdés, de az amit te csinálsz az nem rakott krumpli. a rakott krumplihoz KÖTELEZŐ megfőzni a krumplit is.


amúgy szerintem a sütés vége felé.

2012. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne?Minden van benne,de mi sose főzzük meg...

Sütőbe is "meg fő" a krumpli,így is finom.


Köszi a választ.

2012. aug. 10. 20:07
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem, amikor már látod, h megfőtt a krumpli, vagyis már kész az étel, akkor tedd rá. 5-10 percet hagyd még a sütőben amíg a sajt rá nem olvad a tetejére. :)
2012. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nyerskrumpliból készíted, akkor gondolom, hogy először alufóliával beborítod, hogy a krumpli a gőzben átpuhuljon. Ez esetben nyugodtan rárakhatod a sajtot akár az elején is, majd rápirul, ha a fóliát leszedted róla.


De akkor is ráérsz rászórni, amikor a fóliát leszeded, szerintem teljesen mindegy.

2012. aug. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én rögtön ráteszem a sajtot, ahogy berakom a sütőbe, igaz én megfőzöm a krumplit előtte, és így már csak az ízek kedvéért kell igazából a sütés. neked gondolom hosszabb ideig tart, akkor viszont szerintem akkor tedd rá a sajtot, mikor már a krumpli puha.
2012. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Igen,letakarom,mig meg nem fő,utána piritom.

2012. aug. 10. 20:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Oksi, jó étvágyat!
2012. aug. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem főzöm meg a krumplit. Mivel igy elég sokáig kell sütni, szerintem ne tedd rá az elején a sajtot, csak a végén olvaszd rá.

Egyébként csak azóta szeretem a rakott krumplit, mióta nyers krumlival csinálom. Sokkal finomabb igy.

2012. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Szerintem is finom igy,anyum is igy csinálja.

2012. aug. 10. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!