Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a különbség a nokedli meg...

Mi a különbség a nokedli meg a sztrapacska között?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Elég sok :D
2023. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A nokedli lisztből, tojásból és vízből áll. A sztrapacska finomra reszelt nyers krumpli és liszt, azt hiszem, tojás nem kell bele. Mind a kettőt ugyanúgy kell kiszaggatni, csak a sztrapacskát a nyers krumpli miatt tovább kell főzni.
2023. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Megnéztem, kell bele tojás.
2023. aug. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

A nokedli egy köret, lisztből, tojásból és vízből készül, forrásban lévő vízbe vagy levesbe szaggatják. Galuskának is szokták hívni, bár hozzáértők biztos megmondják mi a különbség. Elméletileg a nokedli tészta egészen folyós, nokedliszaggatóval szaggatják a vízbe, a galuska nagyobb méretű, általában valamivel feldobják, pl. vajas galuska, petrezselymes galuska, és kanállal szaggatják, illetve van az egészen kemény állagú tésztából, eredetileg csipkedéssel, vagy vágódeszkáról késsel vagdosással készített csipetke. Ezeket levesbetétként vagy köretként tálalják.


A sztrapacska juhtúrós galuskát jelent, de 10 családban 15 féle recept van, és komoly viták tudnak kialakulni a "bele vagy rá kerül" a juhtúró kérdéskörben. Az édesen vagy szalonnapörccel kérdéskörről, illetve a tejföllel vagy anélkül kérdéskörről már ne is beszéljünk... Ez egy önálló étel. És most eszembe jutott a káposztás sztrapacska... van ilyen étel vagy csak álmodtam? :D

2023. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Oké, csak a legfontosabbat hagytam ki, hogy a sztrapacska esetén kell nyers reszelt krumpli is a galuskatésztába, ahogy 2-es írta (4-es vagyok).
2023. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
4. A nokedli a Nockerl szó osztrákok átvett szó a galuskára.
2023. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A nokedli, ahogy a többiek is írják, tojás, liszt és víz keveréke, amit nokedli szaggatón szaggatnak. Valaki deszkáról is szaggatja, azt galuskának hívják inkább.


A sztrapacska trükkös. Magyarországon a juhtúrós krumplis galuskát hívják így, amit tejföllel és szalonnapörccel találnak. Az eredeti szlovák sztrapacska viszont káposztás krumplis galuska, semmi köze a juhtúróhoz. A juhtúrós sztrapacska eredeti neve bryndzové halusky.


A sztrapacskás "nokedliben" finomra reszelt krumpli van, és nincs tojás. Igaz, utóbbiból állandóan vérre menő vita van :-D

2023. aug. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Igen, én is úgy tudtam, hogy nincs tojás a sztrapacskában, aztán rákerestem, azt írják, kell. Pedig esküdni mertem volna, hogy nem kell, mert a krumplikeményítő tartja össze.

#2,3 voltam

2023. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8, mi tojás nélkül szoktuk, de ettem már tojásos verziót is. Nem rontja el, úgyhogy én ezen nem is akadok fenn🙂 csak máshol szoktam látni hogy egymás torkát átharapják emiatt.
2023. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
A vegán nokedlit is tojás nélkül készítem és összeáll, teljesen rendben van.
2023. aug. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!