Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Panírozásnál mi a trükkje...

Panírozásnál mi a trükkje hogy a tojás megtapadjon?

Figyelt kérdés

Nem tudom mit rontok el :D

Már többször próbáltam panírozni zöldséget (cukkini, patiszon), a liszt teljesen rendben van, de utána a tojást mintha konkrètan taszítaná. Úgy folyik le róla, mint a víz az esőkabátról. Így a kész panír elég nagy része sima liszt.

Ahogy csinálom: beleforgatom a lisztbe, a fölösleget lerázom, majd beleforgatom a tojásba. (Innen folytatom persze, de a probléma itt jelentkezik)

Kihagyok valamit? Elrontok valamit? Mi a trükk?


2023. szept. 5. 14:09
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Sima fehér búzaliszt és házi tyúktojás, ha ez számít.
2023. szept. 5. 14:09
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Jo alaposan kell felverni a tojast es nem csak belemeriteni a cuccot, hanem megforgatni is benne.
2023. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#2

Felverem a tojást, és az természetes hogy forgatom, ezért írtam hogy “beleforgatom”.

2023. szept. 5. 14:19
 4/18 anonim ***** válasza:
85%
szinte habosra verd a tojást.
2023. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
Jót tesz, ha a tojást 5-10 percig állni hagyod a felverés után. A hús legyen teljesen száraz, mielőtt belisztezed.
2023. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Rendesen felvertem a tojást, és mivel egy ponton elegem lett akkor ott is hagytam az egészet “állni”, utána se lett jobb. 😅


Húst nem panírozok, a zöldséget sózva lecsöpögtetem, relatíve száraz amikor nekiállok. De lehet hogy jobban megpróbálom szárítani.

2023. szept. 5. 15:02
 7/18 anonim válasza:
100%
Énnekem se lesz mindig jó, de liszt alája, a tojásba meg tej
2023. szept. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
A zöldséget ne sózd meg elöre, emiatt lesz vizes, hiába törlöd le. A tojásba tehetsz sót, de legtöbbször az is fölösleges.
2023. szept. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Megpróbálom majd akkor úgy is, de a legtöbb recept így írja (amelyik nem, az konkrét főzést ajánl sós lében) azért csináltam így 🤔

2023. szept. 5. 15:07
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

A 8-as vagyok sok éve csak zöldségeket rántok, soha nem fözöm elö, nem sózom elöre, csak panirozom, és sütöm.

Amióta így csinálom, a "húsevö" frakció is szereti ezeket enni, sok esetben ez fogy el, a húsból marad.

2023. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!