Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Most koltoztem el otthonrol...

Most koltoztem el otthonrol 30 evesen, mit egyek? Csak rantottat tok csinalni. XD

Figyelt kérdés
nov. 14. 10:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tele a net kezdőknek szóló leírásokkal, videókkal. Keresgélj
nov. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%

Tanulj meg más kajákat, a youtube tele van főzős videókkal.

Vagy egyél hideget, mirelitet, rendelj kaját.

nov. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor rántottát.


Amúgy meg chillis babot. Csak össze kell dobálni és kész, nem lehet elrontani.


Egyébként meg a sütés-főzés alapszinten elég egyszerű, felteszel valami zsíradékot, apróra vágott hagymát teszel bele, amikor megpirul, akkor ráteszel egy kis fokhagymát, majd fél percen belül ráteszed a darált, vagy kis kockákra vágott húst. Ezt magas hőn kérgesre sütöd, utána meg jöhetnek a különböző alkotórészek, amik egyéni jelleget adnak neki. Ez lehet tejszín, fűszerek, gomba, zöldségek, ami kéznél van. Ezzel nagyon nem lőhetsz mellé, lehet, hogy az állaga nem lesz szép, vagy épp valamit túltolsz benne, de ezt sokféleképp variálhatod. Köretnek rizs, tészta, krumplipüré.


Ezeken az ételeken megszokod, hogy tudsz magadnak főtt ételt csinálni, rájössz, hogy miből mennyi kell, alapvetően finomak is (ha el nem baxod). Amikor meg ezek mennek, akkor nézhetsz más recepteket is.

nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Olasz tésztaételek mint a faék annyira egyszerűek.
nov. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Találd ki hogy mit szeretnél enni, keress hozzá receptet, vásárolj be és csináld meg.

Aztán ha maradt pl a tejfolbem mert csak a fele kellett akkor oeress tejfolos recepteket stb.

Szoky konyhája youtibe csatornát ajánlom

nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
#5 Szoky egy órát dumál a legegyszerűbb 10 perces kajáról is. Ha nem akarsz elaludni youtube közben kérdező, mást keress, aki pikk-pakk 2-3 percben elmond és bemutat mindent.
nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
oké am tok angolul szal úgy kerestem főzős műsort...
nov. 14. 16:51
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Többször láttam már itt, hogy Szoky-t ajánljátok olyasvalakinek, aki most kezd főzni tanulni. Szoky

-nak láttam jópár videóját, a legtöbb étele nehezen elkészíthető, gyakorlatot igényel. Arról nem is beszélve, hogy zöldségeket szinte nem használ.

Javaslom Széll Tamás Lidl-ös, főzőiskolás videóit, még én is tanultam belőlük, pedig 20+ éve főzök.

nov. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Egyrészt nagyon aranyos, hogy ezt megkérdezed. Gratulálok a költözéshez! Én is javaslom Szoky videót, szerintem: rettentő aprólékosan bemutatja a folyamatokat, jól lehet tanulni, másfelől mindig elmondja, hogy az alapanyagokban is ránk bízza a választást, ő kedveli a zsírosabb húsrészeket, de te nyugodtan készítheted sovány húsrészekből (csirke-,pulykamell, sertéskaraj)És találsz húsmentes recepteket is.Hajrá!Kezd egy könnyű tésztaétellel, bolognai spagetti pl, a szószt dúsíthatod reszelt sárgarépával, zellerrel.A tészta lehet teljes kiőrlésű.
nov. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hali, 60+/F vagyok. Két éve magamra maradtam. Örültem, hogy végre azt ehetek, amit akarok, elkezdtem zöldségeket párolni. Sajna hiába volt finom, ráuntam a készítésbe. Iratni akartam egy házhoz szállítást, de a lányom lebeszélt, mondván, hogy hetente kétszer úgyis ő főz nekem (a város túlvégén). Sajna változott a helyzet, már csak havonta egyszer ebédelek ott. Mivel rendelni sem akarok, meg főzni sem, marad a konzerv. Mindig van itthon egy tucatnyi különböző, főleg babfajták. Finomak. Minden étkezéshez eszek paradicsomot és foghagymát, és ezzel be is zárult. Ha Pesten nyaralok, azaz vigyázok a nyaraló rokon lakására, akkor szívesen eljártam a közeli apró, hangulatos kifőzdékbe, de az idén mind bezártak, csak a nagyobbak maradtak életben.
nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!