Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Régi fajta termosz tetejét...

Régi fajta termosz tetejét hogyan tudnám kimosni rendesen? Ha kiforrázom, akkor utána használható még vagy tönkre megy benne valamilyen tömítés?

Figyelt kérdés

Férjem teát vitt benne tavaly télen munkahelyre. Rendesen üvegmosóval, mosogatószeres vízzel mostam ki és a tetejét is átöblítettem ezzel a vízzel. Pár napja elővettem és penészes szaga volt a tetejének. Újra beáztattam mosogatószeres vízbe, állt is benne pár órát vagy lehet, hogy egy napot is, de most is fura szaga van.

Ilyen kialakítású termoszról lenne szó:

[link]



dec. 11. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a teteje pohár is bírja a hőt.Mosogatógépben vagy magad hőfokon mosd el.Pár nap után normális ha szaga van letekerve tárold a kupakját.
dec. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem a pohárra gondoltam, hanem a termosz tetején lévő valamit, amin keresztül folyik ki a folyadék a termoszból. Elnézést, de nem tudom, hogy mi annak a részének a neve.
dec. 11. 11:42
 3/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha a képen látható fekete műanyag nyakrészre gondolsz, ilyen dolgokat hőálló műanyagból szokás gyártani, legalábbis a forrásban lévő vizet illene elviselnie.

Kifőzöd egy edényben?

Igaz, hogy nem használok ilyet, csak tipp.

dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kifőzésre gondoltam én is először, csak elbizonytalanodtam, hogy a forrásban lévő vizet is bírja-e az anyaga. A beleöntött tea sosem forr, csak meleg. Emiatt is így tettem fel a második kérdést, hogy ha kiforrázom, akkor utána használható még vagy tönkre megy benne valamilyen tömítés.


Köszi szépen a választ. :) Valószínűleg megpróbálom és lesz, ami lesz...

dec. 11. 14:54
 5/5 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Ha van benne gumitömítés is, az elvileg külön kivehető, amit érdemes is megtenni, a résekben maradó anyagok eltávolítása érdekében.

Szilikongumi hőálló, 200 °C-ig is, sőt felette.

dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!