Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főzelékkel kapcsolatos gondom...

Főzelékkel kapcsolatos gondom lenne praktikák esetleg receptek?

Figyelt kérdés
Ha pl borsó főzeléket vagy finom főzeléket csinálok, és mikor kész van, pont jó állaga van, de ha állni hagyom, vagy másnap enni szeretnék belőle, össze csomósodik vagy nem is tudom össze áll, mit tegyek hogy másnap vagy órák múltán is híg maradjon?

jan. 15. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kevesebb lisztet tegyél bele a rántásba a főzés során, mivel utólag is sűrűsödik.
jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De ha megmelegíted,akkor jó,nem?Megesik,hogy nekem is hidegen a hűtőből kivéve sűrűnek tűnik a főzelék.Viszont melegítés után jó lesz az állaga.
jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát mikróban szoktam melegíteni de egy nagyon kicsit higul de nem sokat :( meg próbálhatom majd kevesebb liszttel anno menzán Nagyon finom finomra meg tudták csinálni kíváncsi lennék hogy csinálták van ötletetek esetleg? Meg ha jól emlékszem az folyós volt
jan. 16. 06:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Állásában mindenképp sűrűsödik. Tehát vagy megcsinálod extra hígra hogy másnapra pont jó legyen. Vagy megcsinálod ahogy szoktad és melegítésnél adsz hozzá tejet és akkor pluszba belekevered
jan. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Túl sűrű ha másnap megáll benne a kanál.
jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Ha sárgaborsó főzeléket csinálok,akkor egy hat literes lábast szoktam telefőzni.Habarással sűrítem.Amihez kukoricalisztet használok.Abból kell olyan 12 evőkanál,ehhez a mennyiséghez,hogy számomra jó legyen az állaga.De másnapra nem sem szokott "összegyógyulni".Kicsit sűrűbb ugyan mint frissen de melegítés után jó.

Úgyhogy valószínű,hogy sok lisztet teszel bele.Talán annyit,hogy rögtön megfelelőnek tűnő legyen az állaga.És nem forralod elég ideig.

jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!