Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Fagyasztott és kockázott...

Fagyasztott és kockázott sütőtököt mire tudnám még felhasználni?

Figyelt kérdés
Szerencsére nagyon sok sütőtök termett a kertemben tavaly. Még mindig van 3 egészséges sütőtököm, ma is sütöttem egy tepsivel. Azért több kezdett már beteg lenni és rohadni. Ezeket inkább pucolva és kockázva lefagyasztottam, mielőtt tönkrement volna. Ezeket eddig levesnek használtam fel vagy simán főzve köretnek.

jan. 30. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
"ételek sütötökböl" Gugliba és láss csodát! (Egy hét alatt sem olvasod el annyit dob ki.) Jo válogatást!
jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Néztem már recepteket, néhányat kipróbáltam már, de nem fagyos sütőtökből. Mindegyikhez jó a fagyasztott sütőtök is? Fagyosan kell beletenni vagy előtte kiolvasztva?
jan. 30. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Fagyasztott leginkább levesnek,pürének jó mert szétesik fagyasztás után.
jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam fagyasztani sütőtököt, krémlevesnek nagyon jó.
jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amihez a tököt meg kell sütni/fözni, azt mind lehet fagyasztottból
jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kólauborkával ***** válasza:
Sütötökös csirkeragu, az egyik kedvencem. Fözelékszerü cucc.
jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Vadas(szerű) mártást szoktam belőle. Hagymát kis olajon megpirítok, rá evőkanál cukor karamellizálni, majd rá a felkockázott sütőtök. Pár szem szegfűbors, egész bors, két babérlevél, só, pár perc, amíg szétesik a sütőtök. Akkor teáskanál pirospaprika, víz ami ellepi, 1 marhahúsleves kocka, mustár, és kb 20 perc összefőzni, ha kész, mehet bele tejföl.
jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kései Sirató ***** válasza:
Sütőtökös mártásnak is jó.
febr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!