Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyibe kerül 2024-ben egy...

Mennyibe kerül 2024-ben egy felnőtt ember havi étkezése?

Figyelt kérdés

febr. 5. 15:06
1 2 3
 11/28 NTBS ***** válasza:
71%

Ez egyénfüggő.

Termel valamit?

Otthon főz?

Csak drága dolgot vesz meg?

Hányszor eszik naponta?

Ezeket figyelembe véve szélsőséges értékek lehetnek!

febr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Kitana. ***** válasza:
40%
60-70 körül. Most 8000 körül költöttem az Aldiban, de ha nem 1500-ért vettem volna paradicsomot, hanem az 500 forintosat választottam volna (szarul néztek ki meg picit kevesebb is volt), akkor 6500 lett volna. Ezekből lesz paradicsomos-fetás tészta, töltött kaliforniai paprika, a darált hús másik feléből szerintem húsgolyókat csinálok paradicsomszósszal spagettihez, ez már három napi kaja. De vettem még egy sajtot 1600-ért, amit ehhez a háromhoz nem használok fel, illetve a spagettihez egy kicsit igen, szóval arra számoljunk belőle mit tudom én 150 forintot, tehát lényegében 5000 forint három napra, ha ehhez hozzáadjuk, hogy néha bekapok ezen kívül is valamit, az legyen még egy ezres, szóval 6000. Tulajdonképp napi 2000 forintból meg lehet oldani az evést, már ha valaki nem három adagot eszik meg abból, amit főzött meg ilyenek. A csilis babból amit múltkor főztem, három napig ettem.
febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
51%
Nekem kb 80. Rengeteg zoodseggel, kisetkukent, sok suti hozzavaloval (azok a dragak)
febr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
59%
10-es: nekem EGY zsömle a maximum reggelire, felvágott nélkül, csak vajjal, meg egy tejeskávé - ennyi az egész.
febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%
Hát igen, ha valaki 1500 kcal-t más pedig 2500 kcal-t eszik, és ugyan azt eszi, akkor bizony utóbbi rögtön 66%-al lesz drágább. Ezen is látszik, mennyire nem lehet igazán átlagos számot mondani. És nem extrém végleteket írtam. A 2500 kcal szükséglet még nagyon mesze van a kemény fizikai munkától vagy az igen aktív sportolástól.
febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

A 2-es vagyok, nincs kertem, nem kapok sehonnan semmit, csak növényeket: zöldségféléket, hüvelyeseket, krumplit, tésztát, rizst eszem, kenyeret igen keveset - egy héten max. negyed kilót, zsömlét naponta egyet reggelire.

Viszont csak nyers alapanyagokat veszek, semmiféle elökészített, félkész- vagy készterméket nem. Inni vizet vagy teát szoktam, alkoholt évente 4-5 alkalommal egy pohár bor vagy fél üveg sör mennyiségben.

febr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
52%
#14 pont ezért nagyon nem mindegy, hogy az ember 6-kor kezd, és könnyű fizikai munkát végez, vagy 8-kor kezd az irodába és egész nap ülőmunkát végez. Előbbi esetben messze van ám dél, ha egyáltalán délben eszik az ember, és nem 15:00 körül, mikor haza ér.
febr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
44%

Még egyszer: a 14 -es vagyok: reggel 6-tól dolgozom egy textilüzemben a szabászaton - ami szerintem a könnyü fizikai munkába böven belefér -, tényleg kb 3-ra érek haza , akkor eszem legközelebb, de sokszor késöbb, ha fözök valamit. Az elmúlt tizenpár évben nem lett semmi bajom, nem haltam éhen!

Egyszerüen meg kell szokni, hogy nem tömöd magad pukkadásig, akkor fele annyi kaja is elég!

febr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Kb. 200 ezer. Étteremből rendelt napi 1-2x kaja, + kis étkezésekre kenyér, tojás, felvágott, zöldség, gyümölcs, nasi.
febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
Kb 90 ezer. Pedig akciosan vasarolok es fagyasztok
febr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!