Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kenyérsütőgéphez írnál nekem...

Kenyérsütőgéphez írnál nekem fehér kenyér receptet, olyat, ami nem túl sűrű állagú?

Figyelt kérdés
Bárhogyan próbálom,sűrű lesz(finom,és nincs ezzel gond,de laza szerkezetűt szeretnék sütni).Kifejezetten sütőgéphez való lisztet használok(élesztővel dúsítottat),a basic programra rakom.Mégsem olyan "szellős".Esetleg bevált francia kenyér receptet is írhattok,mert az is "könnyű,szellős" szerkezetű.Ha lehet pontosan írjátok meg a hozzá valókat.Előre is KÖSZI a segítséget
2010. okt. 25. 20:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Kenyérsütőgépben soha nem lesz olyan könnyű a kenyér, mint amit veszel. Én már dupla adag élesztővel is próbáltam, akkor jobb lett, de még sem olyan mint amikor ugyanazt a tésztát sütőben sütöttem ki.
2010. okt. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A leírás sorrendjében:


Kis pohárba:

1 dkg élesztő

150 ml tej

120 ml víz

1,5 nm kristálycukor

A folyadék meleg legyen, de ne forró, az élesztő szobahőmérsékletű. Ezeket fel szoktam futtatni. Nem muszáj, de nekem így jobban sikerült eddig.


Az üstbe:

1,5 km só

1,5 nm olaj

Az élesztős, felfuttatott folyadék.

500 gr liszt.


A "km" a géphez adott kis mércekanál, a "nm" meg a nagy mérce.


A leghosszabb programon süsd, ami legtöbbször dagasztja. Nekem ez a "fehér kenyér" program.


Foszlós, könnyű, lukacsos lesz.

Én zsemlének szoktam megsütni a sütőben, de a gépben sütve is nagyon jó. Jó a tészta állaga is, nem ragad, nem tömör.

2010. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

recepteket találhatsz itt: Limara péksége

[link]

és Dolce vita honlapján

[link]

2010. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM NEKTEK!!!!
2010. okt. 25. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne sütőgéphez való lisztet használj,hanem félfogós búza lisztet,ahogy az egyik receptközlkő írja. Soha nem jó az olyan liszt,.amiben már benne van az élesztő.
2010. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még annyit, nekem a gépben is nagyon laza kenyerem lesz. A sütőben pedig nem.
2010. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm Nektek a tanácsokat, mert nekem sem akart eddig sikerülni. De most hátha...
2010. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
KÖSZI csajok!A 10.03-as válaszolótól kérdezem,hogy mi az a félfogós búza liszt?Hol lehet kapni?Bocsi,ha nagyon lükének tűnök...
2010. okt. 26. 17:37
 9/9 A kérdező kommentje:
Megtaláltam!A google a barátom...
2010. okt. 27. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!