Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy főzöd a rizst, hogy szép...

Hogy főzöd a rizst, hogy szép pergős legyen?

Figyelt kérdés

Én már több technikát is próbáltam, pirítottam, mértem bögrésen is a vizet hozzá, próbáltam az ujjas módszerrel amit ázsiai videókban láttam (eddig ezzel ment a legjobban), fedővel főzve, fedő nélkül, betakarva konyharuhákkal főzés után, gyakran megkeverve, max 2x megkeverve, legalább 4 különböző rizsfajtát is próbáltam, de mindig egy trutymó lesz a végeredmény bármit is csinálok vele. Egyedül ez a zacskós szokott jól sikerülni, de nem hinném, hogy annyira egészséges műanyag zacsiban főtt rizst falatozni.

Most kipróbáltam a megmosós trükköt, remélem jó lesz. Segítsetek légyszi🥺 (és még csak kezdőnek se tartom magam a konyhában)



márc. 26. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jázmin rizst szoktam és az olajon lepirítós vagyok amit kétszeres forró vízzel öntök fel ami rögtön felforr.Utana kis lángon fedő alatt parolom amíg minimális víz marad rajta,elzárva kb 15 perc és kész pergős.

Valószínű alacsony hőfokon főzöd azért mázgás.

márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen jázmin rizs a legjobb ha pergős rizst akarsz csinálni. Nekem ha sokat keverem lesz olyan szottyos
márc. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fura, legtöbbször jázmin rizs van itthon, de nem sikerül. Ma megmostam, egész jó is lett, de kicsit összetapadt megint. Lehet az edény nem volt megfelelő?🤔
márc. 26. 12:59
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Másfélszeres térfogatnyi víz, zero kevergetés, amint felforrt nagyon kis láng, amint felszívta a vizet villával felkeverni. Minden egyes alkalommal tökéletes.
márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Nekem csak és kizárólag a rizsfőzőben sikerül, de akkor mindig tökéletes
márc. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A jázmin rizzsel nekem annyi bajom van hogy gyorsabban szívódik fel mint a szőlőcukor :(
márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!