Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Melyik receptek adják a...

Melyik receptek adják a finomabb pogácsát a számodra, az 500-250g vagy a 600-250g liszt-zsíradék arány?

Figyelt kérdés
ápr. 14. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
500-250
ápr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még több is lehet a zsiradék
ápr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

kb 2/3 zsiradék, ugyanúgy, mint a linzertésztában!

A fele, az nálam nagyon a minimum.

ápr. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ám ezek a nagyon zsíros pogácsák is élesztős tészták vagy inkább sós aprósütemény jellegűek?
ápr. 15. 08:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Élesztősek és 500-250 a legjobb.
ápr. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nálunk a vajas pogit szeretik! 1 kg liszt 25dkg vaj + 5 dkg a kenéshez ! 4 részre osztom, és részenként kinyujtom, és megkenem olvasztott vajjal, feltekerem, mint a beiglit, 20 perc pihenő. Nyujtom, kockázom a tetejét, szaggatom, itt van 1 kicsi pihenő,

sütöm. Ja igen élesztős !

ápr. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit én írtam, hogy 2/3 zsiradék, azt sütőporos pogácsára írtam. Sajtos stangli, aprósütemény jellegű, amit sokáig el lehet tartani.


Csináltam úgy is, hogy 2 rész liszt, 1 rész zsiradék, 1 rész tejföl, tehát 50% volt a zsiradék, (leszámítva a tejföl zsírtartalmát) de a 2/3 (66%) jobb volt.

ápr. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!