Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Megennéd a temető mellett...

Megennéd a temető mellett termett zöldséget/gyümölcsöt?

Figyelt kérdés

Elnézve egyes (főleg falusi) temetőket, amelyek például domboldalon vannak, és alattuk utcák húzódnak, elgondolkodtam a szemközti házakra, és a kertekre pillantva. A domb oldalán, a talajban lecsorgó víz szépen odaviszi a temetőben kimosott fincsi "anyagot", amely aztán a kertekben termő növények táplálékául szolgál.


Tudom, hogy átalakul, és nem lesz az embernek baja tőle, de azért beleharapva a paradicsomba, krumpliba, salátába nekem elindulna a fantáziám.


Nos?


2010. dec. 5. 01:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg.

Az nem zavar, hogy pl. a bio zöldségeket ürülékkel trágyázzák? Meg rothadt zöldszeméttel.


Ez az élet körforgása és az egyik legtermészetesebb dolog a világon. Nem értem, miért kellene ebből problémát csinálni.

2010. dec. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

amit eszel iglo-s tesco-s spáros stb cucc az mind vegyszeren vagy szaron nevelkedett trágya címén.


sőt elárulom, hogy az elhullott állatokból is lehet trágya. összeszedik, feldolgozzák, bnőméknél ezt hívják döggyárnak ottani nyelvezetben.


Tehát ha nem termelsz magadnak trágyamentes cuccot, akkor gyakorlatilag egész életedben ilyen növényeket fogyasztottál.

2010. dec. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze, rendben, de itt oszló emberi holttestekről van szó... Vagy csupán én filozofálom túl az egészet? :)
2010. dec. 5. 02:05
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező, mi ezzel a gond?

A nagyi lesz a vacsora!! :D

2010. dec. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Addig a jó ha az ember nem tudja hol,miből és hogyan készült el a tányérba rakott kaja!
2010. dec. 5. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
circulation.
2010. dec. 5. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem tudod, hogy hogyan zajlik ez. A belrendszer tele van eloskodokkel, tahat amikor a lelek eltavozik a testbol, akkor ezek az eloskodok az utjukra indulnak es vegzik a dolgukat.

Tehat ezek az eloskodok elkezdik elfogyasztani a testet, es csak a csontot fogjak meghagyni! Tehat a koporsobol mar a hus nem fog kikerulni, de a ver sem, mivel ott mar nincs ver!

Nagyon sok esetben megfigyelheto ez, amikor egy elhunyt embert utolag talalnak meg, s altalaban mar annak a testet megcsonkitottak az eloskodok!

Tehat a temeto melletti fold mar nem lesz fertozott e miatt. S valoban a regiek is, az allati urulekkel tragyaztak a foldeket, es eltek.

2010. dec. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kriszti83 ***** válasza:
29%
Ha tudnám, hogy honnan való az a gyömölcs, zöldség, biztos NEM enném meg. Még jó, hogy nem mindenről tudom, hogyan termett, készült...mert tuti nem lenne mit ennem.
2010. dec. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ha neked gond, hogy lebontott élölényeket hasznositanak a növények, akkor semmit nem ehetsz, mert MINDENFÈLE trágya ilyen, még a mütrágya is innen indult, csak idöközben vegyileg töményitették.
2010. dec. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem egészen így van, annak szigorú szabályai vannak, hogy a temető milyen távolságban kell legyen a lakóövezettől, és a síroknak is a mélységét illetően stb.(azért tudom,mert ilyen helyen dolgozom), úgyhogy nyugodtam eheted a zöldségeket, anélkül hogy bármi baj lenne belőle:-)
2010. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!