Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tej+kakaó tényleg elaltat...

A tej+kakaó tényleg elaltat tehát nem kell bele semmit tenni (pl. mézet) hogy altasson?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha langyos akkor szerintem igen, engem legalábbis megnyugtat.:) De a mézes langyos tej az igazi.
2011. jan. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem lefekvés előtt bármilyen étel vagy ital elaltat (persze ha nem eszed túl magad vagy valami). Ugyanazért amiért minden étkezés után elálmosodsz. A vér a gyomrodba megy, kevesebb jut az agyadba, ezáltal kevesebb oxigént kap és elálmosodsz. Ennyi.

Az, hogy meleg ételtől/italtól jobban elalszol, talán arra vezethető vissza, hogy a melegtől jobban kitágulnak az erek a gyomorban mint a hidegtől és gyorsabb lesz ez a folyamat.

2011. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem felpörget. Mézes tejre mondják még, hogy altat.
2011. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem egyénfüggő is, nekem a meleg kakaó, a mézes tej, a cukros tej mind kiváltja a jó alvást. Ha alvási problémákra szeretnél vmi természeteset találni, akkor vannak ilyen tea-keverékek. pl. a citromfűből készült tea is megnyugtat, segít az alvási problémákban.
2011. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem semmifélen ilyen "trükk" nem használ, ugyanúgy nem tudok elaludni.
2011. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A kakaónak van valamennyi koffein tartalma. Nem sok, de van. Ha sok kakaót iszol, az pont felébreszt, nem elaltat (de ahhoz tényleg sok kell, 3-4 kiskanál főzőkakaóval készített kakaó már elég sok, a ha jól számolom).
2011. jan. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kriszti83 ***** válasza:
Engem inkább feldob a kakó, így reggel is szoktam inni. A meleg tejre mondják, hogy nyugtat.
2011. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha mákot főzöl bele, tuti hatásosabb.
2011. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!