Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan küzdjem le a félelmeime...

Hogyan küzdjem le a félelmeimet a konyhában?

Figyelt kérdés

Irigylem azokat a nőket, akik tiszta szívből azt tudják mondani, hogy imádnak főzni. Nos, én szeretek enni, de főzni egyáltalán nem szeretek.

Rengeteg a macera vele és időigényes, mire elkészül már nem is vagyok éhes, mert közbe tele ettem magam mással.


Mellesleg, és ez a legfőbb gond, mindig félek, hogy leforrázom magam, a forró olajjal vagy a vízzel. Ezért is szeretek inkább sütni (sütőben és nem olajban). Ennek kiküszöbölésére gondoltam, hogy veszek fritőzt. De az mégsem olyan mint az igazi olajban sütés. Vannak ezzel kapcsolatban tapasztalataitok, illetve tudnátok ajánlani egy jó fritőzt?


Illetve mit tegyek, hogy ne féljek a konyhai balesetektől? Sokszor érzem azt főzés közben, hogy mindjárt bealszom.


Szeretnék egy konyhát, ami nem gázlángos, hanem elektromos égős, (azt hiszem így hívják) és sok konyhai robotgép csinál kedvet, hogy süssek-főzzek. De ez egy álom, hiszen se hely, se pénz, hogy ezt megvalósítsam és ha megyek valahová, ahol kell főzni, oda se tudom vinni a cuccaimat magammal. Kilátástalannak érzem emiatt az életem. A páromnak sem árulom el,hogy rettegek, ha főznöm kell. Mi lesz így velem és a családommal, ha egyszer lesz?


Lássatok el tanácsokkal, kérlek szépen Titeket!


Köszönöm!!!


2011. jan. 20. 23:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát addig nem is tanácsos családot vállalni,amig ez a furcsa problémád fentáll.Mégis mennyi idős vagy?Gondolom,nem egy tini.Én ezt elképzelhetetlennek tartom,fiatal lány korom óta szerettem főzni,rendben tartani a konyhát, stb.Pedig az Anyám nem követelte meg,sőt többnyire ő csinált mindent.A főzés már 14 éves koromban kezdett érdekelni,és tőle lestem el mindent.Hidd el,hogy bele kell rázódni mert nagyon sok férfi megköveteli,hogy otthon meleg étel várja.
2011. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egyszerüen kezdj el főzzni minden nap valamit akkor látni fogod hogy a félelmei alaptalanok és minél többet csinálod rájössz hogy alap dolgokal jó fözni mert egyszerübb 1 kést deszkát mosogatni mint 4 robotgépet.

Bármilyen más túlzó félelmet ugyanigy kezelnek szembesitenek az adott dologal.

2011. jan. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok, és én is nagyon féltem a forró olajtól. Mindig olyat sütöttem, amit a sütőben meg lehetett csinálni, de nyílt olajban nem sütöttem. Most, hogy a barátnőmnek volt türelme megtanítani főzni, már egyáltalán nem félek tőle. Fél éve még hosszú ujjúban és kesztyűben sütöttem, ha muszáj volt. Most akár meztelenül is. Időbe telik, míg elengeded magad, és nem foglalkozol vele. Nem tud úgy megégetni, ha csak nem borítod magadra.
2011. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
talán az a baj, hogy mindig találtam kifogást, miért ne segítsek anyának a konyhában és túl sok időt töltöttem el a tanulnivalókkal és nem a hétköznapi életben.
2011. jan. 20. 23:54
 5/17 anonim ***** válasza:

Képzeld, én egy született kétbalkéz vagyok. 38 éves vagyok, és gyakorlatilag 20 éve külön élek a szüleimtől, azaz húsz éve "vezetek háztartást". És a mai napig kb. heti két égési sérülésem mindig van!!! Persze ezek apróságok, sütőből a forró tepsi széle + a gőz felcsapja a karomat, ma pld. sárgarépa pucolás közben két újjamat vágtam el. :(


De főznöm muszáj, hisz család van... Én is utálom a macerát vele.. előkészítés, takarítás utána, a kaját meg tíz perc alatt "bedobják".


Azzal vigasztalom magam, hogy legalább tudjuk mit eszünk. Egészséges, tartósítószermentes, friss alapanyagokból, és nem köpött bele a rosszkedvű konyhai kisegítő sem. (elnézést, de láttam már ilyen videot, amint néha a konyhai személyzet mit művel, amit aztán házhoz szállítanak). :)

2011. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
próbálok változtatni a hozzáállásomon, de tényleg macerának érzem, mire megjövök a bevásárlásból elmegy a kedvem az egésztől, hogy nekiálljak. Igen,könnyű dolgom volt hála Édesanyámnak, Nagymamámnak.
2011. jan. 20. 23:56
 7/17 A kérdező kommentje:

és csak én látom rosszul, hogy gyerekek és férj mellett egyszerűen lehetetlen minden nap főzni (oké általában 2 napig kitart a kaja, attól függ mekkora a család) de a munkanapok időbeosztása elég szűkös. rohanni a gyerekért, a különórákra cipelni, takarítani, magunkkal foglalkozni, hogy a férjünk ne unjon ránk, illetve hogy szépnek lásson, mint azelőtt. ebbe már torna sem fér bele...


Hogy csináljátok ezt Asszonyok? :-)

Minden elismerésem a Tiétek!

2011. jan. 21. 00:00
 8/17 A kérdező kommentje:
és ki hogy kezdett el főzni?
2011. jan. 21. 00:01
 9/17 anonim ***** válasza:

"láttam már ilyen videot, amint néha a konyhai személyzet mit művel, amit aztán házhoz szállítanak)"


Minden munkahelyen vannak hanyag emberek de az már hisztéria hogy a konyhákban nem csinálnak mást mint köpködnek az ételbe.Van sok ember aki büszke a tudására nekem szállítanak ételt de gondos jó munkát látok. És fiú vagyok főzni tudok, csak ami munkaigényes azt azért nem csinálom mert nekem főzni így aránytalan sok idő.

2011. jan. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Úgy kezdtem el, hogy nagymamámnak segítettem, valamelyest figyeltem. Ő meghalt, anyu meg későn ért mindig haza.

Éhes voltam, ezért elkezdtem magam, és mivel ment, hagytak. Azóta én főzök, anyám ritkán. Eleinte én is féltem a forró víztől. Kisiskolás koromban azért féltem még leszűrni a tésztát, de ügyeskedtem, aztán megnőttem.

Persze ha zsírban sütök valamit én is félig csukott szemmel vagyok ha valami vizes dolog megy bele.. :)


Nem főzök szuperül, mert annyira nem ismerem a fűszereket, stb. De ha hallok új dolgokat, kipróbálom. Amit meg szeretek, azt úgy csinálom, ahogy szeretem, szóval ennyi.


Javaslom türelmes légy magaddal, gondold ki mit ennél. Majd olvass utána, ha nem tudod a receptet. És próbáld megismerni az anyagokat... Mi mennyi idő alatt fől meg, hogy ne forrázd le magad, hogy mit ne tégy a zsiradékba...

Szép lassan...

Amúgy sok hapsi szeret főzni, a munkamegosztás is egy variáció! :-) Legalább abban segítsen, amitől félsz mondjuk!

2011. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!