Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mik a tojásfehérje fagyasztásá...

Mik a tojásfehérje fagyasztásának "szabályai"?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Nem szabad lefagyasztani. Csinálj belőle rántottát, vagy piskótát, esetleg habcsókot.
2011. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beleteszed egy zárható tetejű dobozba,és lefagyasztod. Ha használni akarod,akkor a sima hűtőben hagyod kiengedni.
2011. febr. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az első nem jól tudja. Nyugodtan lefagyaszthatod. Sőt én már fagyasztottam úgy is,hogy a lefagyasztott fehérjéhez tettem újabb adagot,és tovább fagyasztottam.(Pl.2 tojáshoz,még kettőt)

De egész tojást is lehet lefagyasztani,feltörve.

Semmi bajod nem lesz tőle.

2011. febr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fizikailag valóban nem lehetetlen, de felolvasztva pöpec táptalaj, gyorsan, tisztán kell vele bánni.

(sebaj, nem én fogok nyáron ételmérgezést kapni :) )

2011. febr. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lassan edd, mert hideg. :)
2011. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
annyira bírom, hogy olyanok is válaszolnak, akik nem is értenek hozzá. de a haszno sválaszokat köszönöm, megy érte a zöld kéz:)
2011. febr. 16. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lefagyaszthatod, de arra tényleg vigyázni kell, hogy ha kiolvasztod, akkor gyakorlatilag azonnal fel kell használni, mert pár óra alatt meg tud romlani. A másik tanácsom, hogy akár üvegben akár fagysztózacskban fegyasztod le, mindig ird rá, hogy hány tojásfehérje van benne, mert különben nehéz kideriteni késöbb.

De le lehet a tojás sárgáját is fagyasztani, ugyanúgy, mint a fehérjét, és ezt is mindenhez fel lehet használni kolvadás után, mintha friss lenne.

Söt egész tojást is lehet fagyasztani, de csak olyna ételekhez jó, amibe egész tojás kell, kiolvasztás után nem lehet szétválasztani.

A lefagyasztott tojás, akár egyben, akár külön-külön több hónapig eláll a fagyasztóban.

(Negyven éve rendszeresen csinálom igy, van tapasztalatom vele.)

2011. febr. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:)
2011. febr. 17. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy hasznos tanács még hozzá. Nyers tojásos vagy félig főtt ételt ne készíts belőle: gondolok itt madártejre, vanília sodóra, aranykrémre illetve olyan ételekre amik nem kapnak megfelelő hőkezelést. Azt hiszem jobb félni mint megijedni mert komoly betegség (ételmérgezés) is kialakulhat.
2011. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!