Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tésztasalátát szeretnék...

Tésztasalátát szeretnék készíteni, bármit találtam eddig átlagos volt, nem fogtak meg. Saláták mesterei, milyen receptek vannak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én a tésztasalátát így készítem:

tészta

sonka

kukorica

bors

lila hagyma

tejföl

majonéz

2011. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Lilahagymát karikára vágok,és ecetes salátalét öntök rá. Vegyes zöldséget megpárolok,sóval,oregánóval,bazsalikommal.

Még melegen összekeverem a hagymával. Közben majonézt keverek,és több tejföllel tartármártást készítek,mustárral,borssal ízesítem.

Megfőzök nem túl puhára Penne tésztát. Összekeverem először a zöldségsalátával,majd a tartárral. Utoljára keverem bele a húsfélét: főtt tarját, virslit,maradék sülthúst,ami éppen van. Néha sajtkockákat is keverek közé.

Legalább 4 órát hagyom érni a hűtőben.

2011. febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
A tésztát,amit a salátához megfőztél,nagyon hideg vízbe szedd ki,akkor"ugrós" marad.Lecsepegtetés után forgasd bele olívaolaj és ecet (2:1)vagy egyéb salátaolaj és mustár (2:1) keverékébe,különben a tészta a felhasznált egyéb anyagok nedvességtartalmát felszívja,és vacak állagú lesz.Ne félj kísérletezni,bátran használj csíranövényeket a salátához,vagy pirított magvakat,(teflonban minimális olajon megpirítod,utána sütőpapírra kiszeded,a papír felét ráhajtod,éa a kloffoló sima felével egyet-kettőt csapsz rá,ekkor megroppannak.A legtöbb salátára ideális)
2011. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én még nem csináltam ilyet, de jól hangzik...nyammm-nyam. Biztos finom lehet.
2011. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer csináltam tészta salátát amibe a következők voltak:


szines orsótészta

majonéz

tejföl

mustár

hagyma

kukorica

zöldborsó

virsli

főt tojás

franciasaláta mix

só,bors, petrezselyem


Mindent összekevertem és kész.

Bulira csináltam, és mindenkinek nagyon ízlett.

2011. febr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. :-)

Azt hiszem, összekeverem a válaszokat, és alkotok valami ehetőt belőlük, remélem sikerrel járok, bár az se baj ha elsőre nem, szeretek kísérletezni! :-) Mindenkinek jár a zöld tappancs.

2011. febr. 21. 20:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom már elkészítetted, de ez olyan jól néz ki, hogy gondoltam megosztom veled.

02-18 12:58-as vagyok.

[link]

2011. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nálunk a kedvenc:

Darabokra töröd a spagettit,úgy főzöd meg. Addig lereszelsz 2db répát,30dkg sonkát(medvehagymás a legfinomabb!!!!!) kockákra,csemege uborkát szintén kockákra. Összekeversz egy nagy tejfölt kevés ketchuppal,mustárral,majonézzel,sózod,borsozod és a végén mindent összekeversz. Nagyon finom,próbáld ki!

2011. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!