Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell csinálni egy nagy...

Hogyan kell csinálni egy nagy adag besamelt? Egy egész tepsire kell hogy elegendő legyen, és vastagon fedje is be. (átlagos tepsi)

Figyelt kérdés
Milyen arányba kell bele a hozzávalók? tudom, hogy tej, margarin, kell bele, és még??
2009. márc. 14. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

6 evőkanál liszt , 5 dkg vaj, 8 dl tej

só,fehérbors,tojássárgája.

Megolvasztod a vajat,rádobod a lisztet ,piritod ,amig a vaj fel nem veszi a lisztet,majd FORRÓ tejjel felengeded és habverő segítségével csomómentesre kevered,sóval,fehérborssal ízesíted és 2 db tojássárgájával teheted lágyabbá, én sajtot is tennék bele reszelve :)

2009. márc. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jajjj, de aranyos vagy!!!Köszönöm szépen!!!Sajtot teszek bele, mindenképp. Főztem brokkolit, meg gombát, csirkecombot, és ezt szeretném tepsiben egyszerre átsütni...remélem finom lesz:D
2009. márc. 14. 14:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon Nagyon Szívesen :-)

Remélem sikerülni fog,énis imádom a csőben sülteket :)

2009. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is.....:) Volt itthon egy kis brokkolim, meg gombám, meg pár csirkecomb...mindent megfőztem előre, és besamellel öntöttem le.. :) Majd megírom, hogy milyen volt:D
2009. márc. 14. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
96%
Na sikerült a besamel?:):)
2009. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
huuuu...igen, nagyon finom volt a kajcsi, a férjem jól össze puszilgatott érte...nagyon ízlett neki:D :D:D:D:D:D Mégegyszer NAGYON KÖSZÖNÖM!!!
2009. márc. 14. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!