Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tökfőzelék. Most akkor habarás...

Tökfőzelék. Most akkor habarás vagy rántás? Még soha nem csináltam és az egyik helyen rántást, a másik helyen habarást ír a recept. Most akkor melyik kell bele?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

a tökfőzelék tipikusan az az étel, amely ahány ház annyi szokás.mindenki a sajátjára esküszik:))

leírom, ahogy én szoktam, de kizárólag tájékoztatás céljából, mert itt divat lehordani a másik felet, ha másképp csinálja, mint "Ő".

szóval jelenleg nyilván fagyasztott tökről lehet szó.

egy percre beteszem a mikróba, hogy utána óvatosan pár darabra szét tudjam venni.

kevés zsíron egy kisfej hagymát dinsztelek, amire ráteszem

a tökdarabokat.a tök hamar kezdi kiengedni a levét, úgy, hogy addig vizet nem teszek hozzá, hogy lássam mennyi lesz.sózom és egy hangyányi ecetet csöpögtetek rá, hogy szálas maradjon, ne főjön péppé.

hamar megfő, ekkor szintén egy hangyányi pirosparikát teszek rá, hogy enyhén rózsaszínes legyen.

ezután tejes-lisztes habarással besűrítem.hozzáadom az apróra vágott kaprot.

asztalnál ízesítjük tovább, mert még családon belül is

eltérnek az ízlések. van aki, ecetezi, cukrozza, van , aki tejfölözi.

üdv.

2011. márc. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

09.27-nek

Ez hibátlan!(Szinte):D

2011. márc. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
köszi, ez kedves volt :))
2011. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ma 9:27-nek: ugyanúgy készítem, mint Te, azzal a különbséggel, hogy víz helyett tejben főzöm.
2011. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Habartam. Nem lett rossz :)
2011. márc. 8. 19:55
 16/17 anonim ***** válasza:
Hagymát pirítok olajon, megszórom pirospaprikával, rárakom a tököt, elkeverem, picit később nyakon öntöm egy pohár kefírrel, és ha puha a tök, behabarom tejföllel. Rántás nem kell bele, hisz az elején pirospaprikáztam.
2011. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
59%

Én teszek bele ezt is, azt is.

Épp a hétvégén csináltam, behabartam és mivel nem lett elég sűrű, tettem bele rántást is.

Semmi baja nem lett, finom volt.

Mindig így szoktam minden főzeléket, először habarom, ha híg teszek hozzá rántást.

2011. márc. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!