Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Otthon sütni a kenyeret...

Otthon sütni a kenyeret jobban megéri anyagilag, mint boltban venni?

Figyelt kérdés

Amúgy sem a legolcsóbb felfújt fehérliszteset szoktuk venni, hanem teljes kiőrlésűt vagy hasonlót.

2 kicsike gyerekem van és fontos érv lenne az itthoni sütés mellett, hogy legalább tudom, miből van amit nekik adok... de ha jóval húzósabb árban az itthoni sütés akkor inkább megveszem a boltit, mert sajnos nagyon tréül állunk anyagilag :-(

kenyérsütőgépet kapnék kölcsön egy rokontól mert ők nem használják (de gondolom sütőben is lehet)


2011. márc. 14. 08:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem drágább az otthon sütött kenyér!Én régen a Ceres teljes kiőrlésű tönkölybúzakenyeret vettem, az jó minőségű, de úgy felkúszott az ára, talán már 1000 Ft körül van egy kg.

Nálunk van egy életmódklub a városban, többeknek van otthon elektromos házimalma.Nagy tételben együtt vesszük a búzát, s megőrlik nekem hetente azt a 9a dkg-t szívességből, ami egy sütéshez kell.Ebből 3 kis cipó lesz, vagy egy nagyobb kenyér. 1 hétig ezt esszük ketten.

Nem javaslom a fehér lisztet, mert sokkal jobban hízlal, hirtelen emeli a vércukorszintet, hamar éhes leszel; sokkal kevesebb a B vitamin, a rost és a különböző ásványi anyag is a fehér lisztben, mint a tk.-ben.

Egyébként gázsütőben szeretem megsütni, a gép csak dagasztja.Már keleszteni is a kis sütőformáimban szoktam. De a kenyérsütőben sült is nagyon finom.

Hajrá, sok sikert!!!

2011. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

:-)

köszönöm a bíztatást, igazán kedvesek vagytok!

kipróbáltam (2/3 graham + 1/3 sima liszt) és nagyon-nagyon finomra sikerült, a kicsik csak úgy tömték befelé :-D

Megpróbálok utánaolvasgatni, recepteket is gyűjtök még, azt hiszem, nekünk ez nagyon be fog jönni.

2011. márc. 15. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!