Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudna e valaki segiteni nekem...

Tudna e valaki segiteni nekem abban, hogy hogyan lehet a torta tetején lévő gyümölcsöket zselatinnal leönteni-rögziteni? Esetleg tudna e valaki valamilyen oldalt, ahol ezt leirják, vagy képekben bemutatják!

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nem zselatinnal szoktam leönteni, hanem 3,5 dl bármilyen szénsavas üdítőben (narancs, málna meggy, kivi stb.) 1 evőkanál cukorral megfőzök 1 csomag vaníliás pudingport. Miután sűrűre főztem, 1-2 percig kevergetem, és még melegen ráöntöm a torta / gyümölcsök tetejére. Miután kihűlt, megdermedt, olyan mint a zselé. A vaníliát nem érzed rajta. Picit több cukorral is készítheted, ha édesebbre szeretnéd, de az üdítő amúgy is édes. Nekem ez bevált, soha nem veszek zselatint vagy olyan gyümölcskocsonya port.
2011. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én tortazseléből szoktam főzni a bevonatot úgy, ahogy a csomagoláson le van írva. Ha nem akarod telibe önteni a tortát vagy nem tudod, mert nincs magasabb széle, akkor szilikon ecsettel szépen be lehet kenni a gyümölcsöket. Így nem lesz vastag rajta a zselé, épp csak rögzülnek a gyümik és szép fényesek lesznek.
2011. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat!:)
2011. márc. 24. 15:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha önteni akarod a zselét, akkor mindenképpen tegyél valami a gyümölcsök alá, ami megakadályozza, hogy a tészta beszívja a zselét. Ha ez nem megy, akkor körbelül egy fél órával a tálalás előtt ajánlom csak a zselé használatát, aztán egy gyors hűtés a hűtőben.
2011. ápr. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. ápr. 1. 09:15
 6/6 bary79 ***** válasza:
Az ecsettel vékonyan "megfényezős" módszer gusztább.
2011. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!