Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan csináljam hogy a rizs...

Hogyan csináljam hogy a rizs ne tapadjon össze?

Figyelt kérdés
Zsírt vagy étolajat teszek a lábasba és utána a rizst, majd 3 cm-el ellepem vízzel és nagy lángon főzöm. Miután már csak a rizs színéig van víz, minimális lángon megy 15 percig födővel és készen van. De összeragad.
2011. márc. 28. 08:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Uncle Ben's®
2011. márc. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Amikor úgy gondolod,hogy megpuhult és még nem főtt SZÉT, akkor egy szűrön keresztül önts de róla a fölösleges vizet és hideg vízzel öblítsd le. Utána tálalhatod, vagy visszateszed a főző lábasába és letakarod. Garantált, hogy pergős rizst kapsz.Én így csinálom.
2011. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
olajjal csinálom és pl 1 bögre rizshez dupla mennyiségű vizet teszek.felforralom aztán a sütőbe teszem,időnként megkeverem.nem szokott ragadni
2011. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

én zsíron forgatom át a száraz rizst, és amikor már minden szem kapott a zsírból, felöntöm másfélszeres

vízzel. tehát, 25 dkg rizst 375 ml forró vízzel engedem föl.

villával jól átkeverem, sózom, még egy keverés és fedő rá.

ha felszívta a vizet újból átkeverem és elzárom a gázt.

betakarom dupla konyharuhával és sorsára hagyom egy darabig.

nem mászkos, nem szottyadt, szemesre hullik szét.

2011. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Számomra érthetetlen mit össze tudtok pö@@csölni egy rizzsel. Ezt megevszem "Uncle Ben's®" becsapom lobogó vizbe 10percre, kiveszem, kész!


28/F

2011. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az Uncle Bens azonfelül,hogy nagyon drága,nem is jó. Én is zsíron futtatom meg,és másfélszeres vízzel öntöm fel,ahogy már előttem is írták.
2011. márc. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves fiatalember !esetleg ki is számoltad már, hogy mennyibe kerül a zacskós rizs és mennyibe a hagyományos?

Előbb -utóbb mindenki rájön, hogy lesz a legtökéletesebb a rizse.

nem mindenki teheti meg,hogy a legdrágábbat vegye meg,így marad a hagyományosnál. csak ki kell tapasztalni.

2011. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az általatok ráforditott idö, munka és energia (gáz, villany) menniysége, (amennyit képesek vagytok tökölni egy adag rizzsel, az itt olvasott kommentek alapján) böven megtérül Uncle Ben's-el.


Hozzáteszem - SZÀMOMRA!

Remélem nem sértettem meg senkit, nem ez volt a célom!


28/F

2011. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Én kétféle rizst szoktam csinálni.

Az első nagyjából megegyezik a fiatalember által leírttal, csak olcsóbb: sok vizet felteszek, amikor felforrt, akkor bele a rizst, aztán leszűröm. Ez pont olyan, mint a zacskós.

De van a finom verzió, egy fej hagymát felaprítok és megpirítok olajon. Aztán rá a rizst is, azt is megpirítom. Általában két bögrével szoktam csinálni egyszerre.

Aztán felöntöm 1,4-szer annyi vízzel. Tehát két bögre esetén 2,8 bögre vizet kap, megfűszerezem és fedő alatt kis lángon főzöm egy kicsit. Aztán letakarom a fedőt egy konyharuhával és egy félórára otthagyom. A legjobb, ha van ilyen lángelosztó vaslapod és arra teszed rá, mert tovább tartja a hőt.

Na ez a fajta rizs egyszerűen isteni, mindenki imádja. Nem kell bele semmi extra, csak só meg bors, de a sültfőtt hagymától nagyon pikáns lesz.

Ragadás szempontjából meg a vízmennyiség döntő, pontosan mérd ki a rizst és vizet, akkor nem fog összeragadni.

2011. márc. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 28 éves fiatalember! Lehet, hogy neked megéri az általad említett, elég drága rizs, de egy bérből és fizetésből élő, 4-5 fős család számára majdhogynem megfizethetetlen. A hagyományos kilós, zacskós rizsből is lehet pergőset készíteni, csak ki kell tapasztalni. Én egy kis olajon megfuttatom, felöntöm kétszeres mennyiségű vízzel, lefedem, és puhára párolom. Közben egyszer-kétszer megkeverem. Finom pergős lesz, és egyáltalán nem macerás. Pedig általában a legolcsóbb rizst veszem meg, de jól szokott sikerülni.
2011. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!