Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Trappista sajtot le lehet...

Trappista sajtot le lehet fagyasztani? Vagy hogy tudnám tovább eltartani? Ötletek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet. Én is úgy szoktam. Megveszem nagy tömbben, felvágom kisebb darabokra, lefóliázom és mennek be a fagyasztóba. Amikor már kevés van az előző adagból, akkor kiveszem a fagyottat este, reggelre teljesen jó, akkor mehet is be a hűtőbe.
2011. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, viszont szerintem csak főzésre használható, amikor kiveszed. Nekem kenődik össze-vissza.
2011. ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Én is úgy szoktam, mint az első hozzászóló és nincs vele semmi baj, ugyanolyan jó az állaga.
2011. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Tapasztalataim szerint ha kiolvad, tényleg nem lehet úgy reszelni.

Erre az a két ellenszer létezik, hogy még hidegen (de már nem fagyottan) reszelem, illetve egy részét eleve reszelve, dobozban teszem a mélyhűtőbe. Egy részét nagyobb tömbben, és ha rántott sajtot akarok, akkor eleve akkora darabokra vágom, ami jó.

A felolvasztott sajt nekem is kenődik, törik, az íze nem változik, de az állaga már nem az igazi.

2011. ápr. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy szoktam fagyasztani ahogy az első válaszoló, fóliában teszem a fagyasztóba a darabokat, de kiolvasztáskor egy papírtörlőbe csomagolom a fólia alatt, ez felszívja a nedvességet a sajtról és nem lesz olyan puha.
2011. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a rendes hűtőbe teszed át, akkor is fél nap alatt kiolvad. Ami levet kiereszt, azt a papírtörlő felszívja.
2011. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Én csak kényszerből szoktam lefagyasztani,hogy ne menjen tönre,de már csak pizzára jó,mert nem lehet olyan szépen lereszelni.

Sokkal jobb, ha frissen veszünk annyit,ami éppen kell!

2011. ápr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!