Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Le lehet nyersen fagyasztani...

Le lehet nyersen fagyasztani a sóskát?

Figyelt kérdés
Télen már 7 hónapos lesz a kisfiam,itt a sok sóska a kertben,nem akarom hogy kárba vesszen!
2011. júl. 31. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze.
2011. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
natürlich
2011. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
danke ;)
2011. aug. 1. 09:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igazuk van az előttem szólóknak, mégis 2 ok miatt az előfőzött sóska lefagyasztását javaslom.

Az előfőzéssel a nagy térfogatú sóskalevelek összeesnek és gyakorlatilag 6-8-szor akkora mennyiség lefagyasztható.

Másrészt néhány perces előfőzéssel az enzimműködést teljesen leállíthatod, tehát nem néhány hónapig tarthatod lefagyasztva, hanem évekig.

Én (kémikus gyakorló apuka vagyok) előfőzve, átpasszírozva, rács nélküli jégkockatartóba téve fagyasztottam le, majd fűrészfogú késsel félbevágva egy műanyag dobozba rakosgattam, darabonként folpack-ba csomagolva.

Általában havonta csak egy-két alkalommal adok a gyereknek sóskát, mert a benne lévő oxálsav a legtöbb kétértékű fémet, vasat, kálciumot megköti.

2011. aug. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!