Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Pizzatésztát fagyaszthatok le...

Pizzatésztát fagyaszthatok le nyersen (kelés előtt? ), megformázva (kör alakúra), úgy hogy alá teszek egy tálcát a fagyasztóba, hogy egyenes maradjon fagyás közben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodtan. Úgy csináld, ahogy leírtad. Amikor megfagyott, a tálcáról beteheted egy nagyobb zacskóba, és így már nem foglalja a helyet a tálca is a fagyasztóban. Amikor használni akarod a tésztát, előző este kiveszed a hűtő részbe, éjszaka kiolvad, és utána úgy használhatod, mint a frisset. De úgy is jó, ha csak összegyúrod, nem formázod meg, és úgy rakod a mélyhűtőbe. Így kevesebb helyett is foglal. Ha kiolvad, csak nyújtani kell.
2011. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, kelés előtt fagyaszd. Miután kiolvasztod, utána keleszd ugyanúgy, mint a friss tésztát.
2011. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet, és formatartóbb is lesz, ha beleteszed tepsibe és 8 percig sütöd, félkészen rakod a méllyhűtőbe.

Így biztos jó.

Nem tudom, ha kiolvad, megkel-e, és hogy lehet akkor sütni úgy, hogy jó is legyen. :S

2011. máj. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell kinyújtani előtte. Csak simán gombóc alakban beteszed a fagyasztóba. :) Mi múltkor úgy csináltuk és finom lett. :)
2011. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én is félkészen - félig sütve - fagyasztom
2011. máj. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azért szeretném kör alakúra nyújtani, mert megyünk szülni (majd) és a Férjem így csak kiveszi a fagyiból, be a sütőbe, rá a feltét,sajt és kész is :) hogy ne ő vacakoljon vele, ha a kórházban vagyunk.

A félkészre sütött megoldás is tetszik, lehet, hogy kipróbálom így is, meg úgy is, mielőtt "élesben" menne a Férjemnek :)

2011. máj. 4. 21:29
 7/7 anonim válasza:
Bár nincs légkeverős sütőm, én mégis berakok egymás fölé 4 - 5 is, 5 - 6 percenként ránézek, átrendezem, kiveszek egyet berakom a következőt. 10 perc elősütésnél több nem is nagyon kell. Megvárom míg kihűl, kettesével - hármasával pakolom a ládába.
2011. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!