Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mikor szoktátok a bazsalikom...

Mikor szoktátok a bazsalikom levelét leszedni?

Figyelt kérdés
Azt is olvastam, hogy csak virágzáskor, azt is, hogy virágzás előtt, és azt is, hogy mindig lehet, de csak a friss hajtást...
2011. máj. 4. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig tépkedem, amikor éppen olyat főzök/sütök, és nem a friss hajtást, hanem pont a régebbit..de szerintem mindegy, én csak azt figyelem, hogy szép levelek legyenek.
2011. máj. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor,de nem a friss hajtást,mert akkor nem hoz több levelet.
2011. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az alsó, nagyobb leveleket csípem le a körmömmel, úgy, hogy egy kis szárrész is maradjon rajta.az szárban még több illóanyag van,kár lenne nem felhasználni.
2011. máj. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


Hát nálam a virágzást még sosem érte meg. Mondig a szép, egészséges leveleket szedem le, sosem a friss haktást.


Itt azt javasolják:

Mindig a legfiatalabb szárrészeken lévő leveleket és hajtásvégeket használjuk ízesítéshez és díszítéshez egyaránt.

2011. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a friss hajtások végét kell kicsipkedni, mert a felvirágzottak már nem annyira finom izüek.

Ha mindig a hajtások közepe lesz kicsipve, akkor ott elágazik és ehgyre több hajtásvég keletkezik, igy csak kedvezöbb lesz a növekedése.

2011. máj. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

14:19-es nem értelek. Azt írtad, hogy sosem a friss hajtást.

Amit idéztél, abban pedig a legfiatalabb szárrészeken lévő leveleket és hajtásvégeket írják... nem ugyanaz a kettő?

2011. máj. 6. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!