Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Igaz az hogy az eredeti...

Igaz az hogy az eredeti bolognai spagettibe nincs Oregáno meg bazsalikom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy bolognai ismerösöm, töle kaptam ezt a receptet, ez az eredeti, amit általában ennek neveznek, az a túristáknak kitalált valami, az ismerösöm majd fel robban, ha ezekröl hall, mert szerinte ez olyan, mintha a a magyar pörköltet valaki curryval füszerezné, és tejjel öntené fel.


Valódi Bolognese-mártás: egy olasz szakácstól



30 dkg sovány marhahús (szegy, borda)


15 dkg nyers szalonna (nem füstölt, nem vagy alig sós)


5 dkg sárgarépa


5 dkg zellerszár


5 dkg hagyma


2 dkg paradicsompüré


1 dl fehérbor


2 dl tej


1 tk vaj


1 ek olivaolaj


1 – 2 dl zöldségleves



A répát, zellert, hagymát, szalonnát finomra vágjuk, a vaj-olaj keveréken megizzasztjuk. A finomra darált marhát hozzáadjuk és jól átpiritjuk.


Felöntjük a fehérborral és addig fözzük, amig a bor elpárolog.


A paradicsompürét kevés vizzel (vagy zöldséglevessel) higitjuk, a húshoz adjuk és néhány órán (minimum 3 óra!) át párloljuk fedö alatt


A tejjel felöntjük és még egy ideig fözzük.


Ha kivánjuk, kevés sóval, borssal izesithetjük, de legtöbbször fölösleges.



NEM TÉVEDÉS, nem kell bele semmi füszer!


Ezt a mártást csak metélt tésztához tálalják, spagettihez más jár.


Érdemes kipróbálni, mert finom és egész más, mint a megszokottak.

2011. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyen receptet hallottam egy olasz fiútól, de a tejet nagyon érdekesnek találom bele
2011. jan. 10. 20:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kipróbáltam és a végén nem lehet kiérezni, csak a magyaroknak szokatlan ötlet. Csak javasolni tudom, hogy te is próbáld meg.
2011. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hm, nagyon jól hangzik ez a recept. És amihez spagetti tészta van hogy készül?
2011. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olasz konyha ügyben nehéz kijelenteni, hogy ez vagy az "eredeti". Ahány régió, annyiféle képpen készítenek egy-egy hagyományos ételt. Meg hát ha épp van otthon bazsalikom, akkor lehet, hogy szórnak rá, ha nincs, akkor meg nem. Vannak olasz ismerőseim, láttam már őket főzni többször is, tudom, miről beszélek. :)


Az Európa nagyrészén "olasz konyha" néven elterjedt irányzat némiképp egységesítette a "szabályokat" és ez alapján a bolognainak nevezett fogás mártás részéhez igenis adagolnak a fenti fűszerekből.

2011. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kossz a receptet :D
2011. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!