Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Igaz-e, hogyha megrazzuk a...

Igaz-e, hogyha megrazzuk a nyers tojast, es hallhatoan mozog benne valami, akkor romlott?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem igaz.

Ràzd meg és ha mozog, utàna törd fel és az eredményt meglàthatod.

En most kipróbàltam és mozog, de biztosan, hogy friss.

.

2011. máj. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Pont tegnap próbáltam ki, az összes tojásban hallhatóan mozgott a belseje, ezért a biztonság kedvéért kemény tojásnak főztem meg, de egyik sem volt romlott!
2011. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha mozog a belseje, az csak annyit jelent, hogy elszakadt benne a jégzsinór, ami a sárgáját a helyén tartja.

Ezért már nem lehet belőle kiscsibe.

De ettől még nem romlott, ugyanúgy jó.

2011. máj. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem igaz.

A friss tojás leül egy vízzel teli edény aljára, míg a nem friss lebeg. De attól még nem biztos, hogy záp...

[link]

2011. máj. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek a valaszokat!

En is igy tudom, es egyebkent en is vizben vizsgalom. :)

Anyosom allitasa a kerdesben leirt, es a ferjemet annyira meggyözte, hogy azt mondta, nem hajlando megenni az etelt, ha azzal csinalom (eddig 8 even at mindent megevett, ellentetben anyja kosztjaval). Igy muszaj volt anyosom orra elött "jo menykent" viselkedni, hiszen egy örök eletebn haziasszonynal ki tudja jobban, es az orra elött eldobtam.

Pedig nekem gyanus volt, mert az en vizes vizsgalatom szerint a szüleimtöl es a nagybatyamaektol mindig friss tojast kaptunk, max. 2 napos, csodalkoztam volna, ha valaki igent ir (de azert elültette bennem a bibit az anyosom). Anyosom meg az ösi modszer szerint meg több honaposakat is elhasznal, es nem is hütöben tarolja. (Miszerint mivel telen kevesebb a tojas, honapokig taroltak hüvös helyen, amikot meg nem volt hütö.) Emiatt az elsö 2-3 eset ota nem is fogadok el töle tojast, az övei mar kezdenek feljönni a vizben vagy (szerintem)romlott (=feljött) is volt.

Erdekes, hogy sorra derül ki, hogy hülyesegeket mond. Most direkt csak a vegen irom, hogy az anyosomtol szarmazik az allitas, mert mar volt, hogy az anyosvedelmezök belemkötöttek.

2011. máj. 19. 19:43
 6/6 A kérdező kommentje:

Tojasrol jut eszembe: Azt is megcafolta egyebkent az anyosom, hogy a fözes utan rögtön hideg vizzel leöntött tojas szebben hamozhato. Egyszerüen azzal, hogy ez egy tevhit, regebben igy gondoltak. Ferjem ezt is elhiszi neki, es abban a tudatban el, hogy a tojas/tyuk fajtajatol függ.

Több ilyen dolog is van, jo esetben csak annyit mond a ferjem (persze amikor anyja, testvere, apja nem halljak), hogy "lehet, hogy igaza van, nem tudom".

2011. máj. 19. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!