Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bodzaszörpöt készítettem, de...

Bodzaszörpöt készítettem, de elrontottam! Borkősav helyett borkén nagy baj?

Figyelt kérdés
A recept borkősavat írt,de én hülye borkénport tettem bele.Nem tudom mitévő legyek,van egy intenzív mellékíze,és én nem tudom mivel lehetne ezt semlegesíteni.Vagy hogy káros-e az egészségre a borkénpor ha ezt a mennyiséget beletettem(15liter/30g.)
2011. jún. 7. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Háát a 30 g az sok bizony. kb 50 L borba szoktak tenni egyetlen kiskanállal, ha jól tudom.
2011. jún. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

károsnak nem káros, a savanyúságokba is szoktak tenni, hogy szép fehér maradjon pl a káposzta, paprika,de, ha eltúlozza az ember nagyon fojtós, köhögtetős lehet.

nem hiszem, hogy a bodzád jó lesz tőle:((

2011. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
30 g elég lenne kb. 100 literhez is. Úgyhogy tényleg sok lett bele, nem hiszem, hogy tudsz rajta javítani.
2011. jún. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt elrontottad:( de sebaj, legközelebb Te is írhatsz a "legnagyobb konyhai bakid" kérdéshez egy történetet...Ott sokat mosolyogtunk egymáson,ne csüggedj, mindenkivel történik valami,amit nem igazán tervezett.

üdv.

2011. jún. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:

Ez biz' kidobós lett. Sebaj, van még bodza.

Én is tettem már 25 kiló disznósajtba zselatin helyett szezámmagot. Mondjuk az elfogyott. Aki megkérdezte, mondtam, hogy egy enyhe ízű Távol-keleti fűszer, kipróbálásra kaptam. Bár, utána soha nem keresték benne...

2011. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!