Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bodza szörpöt csináltam és...

Bodza szörpöt csináltam és egy hétig kell élelni és most lessz meg pénteken az 1 hét de a szörpnek van egy jellegzetes ize tán bele rohadt volna a bodza virág?

Figyelt kérdés
pedig nekem le irták a receptet és nem volt bele irva h vegyem ki a bodzda virágokat. nem tudom. segítség!!
2011. jún. 9. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A bodza virág nem igazán szokott bele rohadni, és egy hétig benne kell állni. A citrom viszont bele rohadhat. Legutóbb én is így jártam. Főleg a nagy áruházban vásárolt citromok csak pár napig állnak el, és ha nem lepi el teljesen a cukros víz, megpenészedik. Fonnyadt volt a citrom amikor kivetted? Azonnal elkészítetted amikor leszedted a virágokat?
2011. jún. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell egy hétig az sok. És a bodzának van egy jellegzetes íze.
2011. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kristályos citromsavat kellett volna használni.
2011. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát kár. máskor majd figyelek rá!
2011. jún. 9. 14:02
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tettél bele borkősavat, vagy citrompótlót, akkor 1 hét alatt simán erjedésnek indul.

sok az 1 hét, én 24 órát áztattam,majd felfőztem, és tökéletes lett. Persze a meleg dunszt tartósította.


Üdv!


ui: ha nem tetszik a szaga (és ráadásul látszik a felszínén, hogy habos vagy nyálkás, esetleg penészes) ne sajnáld, dobd ki. Nem ér annyit, hogy gyomorrontást kapjatok.

2011. jún. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez nekem bevált.

:)

2011. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én receptem szerint az 5. napon kellett leszűrni. Az enyém is kicsit szeszes lett, de nem dobtam ki, a férjem iszogatja, bár ő nagyon felhígítva issza, talán így nem érződik annyira. Én is most jártam így először. :(
2011. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én két napig érleltem a bodzát, egy hét az nagyon sok. bele rothad szó szerint
2011. jún. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!