Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért teszik újságpapírba a...

Miért teszik újságpapírba a dunsztolandó lekvárt? Mi a papír funkciója?

Figyelt kérdés

Én mindig sok-sok párnába és rongyba teszem, de az üvegek egymáshoz érnek, nincsenek egyesével papírozva. Nem érzem ennek jelentőségét, viszont sok helyen olvasom, s nem értem...

?


2011. júl. 13. 23:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hőszigetelés.
2011. júl. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na de egyesével?


Az egész lekvárgarmada együtt többrétegű rongyban van, s vastag tollpárnák között sem megy ki a meleg... Mért lenne jobb papírral.


Tegnap ilyenkor készült lekvárom ma is tűzforró, ahogy benyúltam a dunsztba.

Milyen lenne papírral?

2011. júl. 13. 23:41
 3/11 anonim ***** válasza:
A papír totál felesleges, a párnák ezerszer annyit szigetelnek. Sokan viszont tartósítószert használnak és kicsit dunsztolnak, bepapírozzák, aztán ráterítenek egy pokrócot vagy ilyesmi. Ott indokolt a papír, mert vékony a dunszt. Amúgy ez a szokás csak egy a sok haszontalanul megmaradt szokás közül :)
2011. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

maga a dunsztolás is felesleges....1 másfél óra alatt tudsz kész lekvárt csinálni(kb 20 normál üveggel)


megmos,kimagoz,kivágni a rosszat eddig ugye nem nagy dolog


mi ilyenkor ledaráljuk

feltesszük főni,dzsemfix kb 2-3db így kevesebb cukor is kell hozzá és mehet azonnal a spájzba nem kell dunsztolni

2011. júl. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ja és a tetejére 1 kis szalicilt nyomatunk...
2011. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel ehetitek a bolti lekvárokat is, azok is tele vannak mindenféle vacakkal.
2011. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
00:09 Én is így csinálom,cukorbeteg vagyok,édesítővel.Soha nem dunsztoltam még életemben,mindig nagyon finom a lekvárom.
2011. júl. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát ha szalicil van benne, akkor nincs értelme dunsztolni. De sokan - és egyre többen - vagyunk úgy, hogy elég sok vegyszert és mérget eszünk amúgy is, amit nem lehet kikerülni - hát legalább amit magunk főzünk, abban ne legyen. Egyébként a dunsztolás pont arra való, mint a szalicil, tartósít. Csak természetes módon.
2011. júl. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Továbbra is a papírbacsomagolás tudományosabb magyarázata érdekel.


Az egyebek inkább az "ahány ház annyi szokás" elven múlnak.


A magam részéről arra törekszem, hogy ne tegyek bele se szalicilt, se nátrium-benzoátot, sem mindenféle dzsemfixeket. Hanem csak a gyümölcsöt minimális cukorral. A dunsztolás nekem nem fájdalmas. Van hely és párna hozzá elég. Csak egyel többször kell megemelni az üvegeket, mivel nem rögtön a polcra kerül. Ez nem nagy kunszt, 2 perc.


Úgy vagyok vele, hogy inkább édesebben eszem, mint tartósítószerrel. Különben is, a lekvárt nem magában esszük, hanem édességekbe megy. Max olyankor kevesebb cukrot teszek a tésztába, stb...Úgyhogy inkább a főzést és a dunsztolást tökéletesítem, hogy minél kevesebb cukorral elmaradjon. Ezért a feltett kérdésem is.


Egyébként köszi a hozzászólásokat!

2011. júl. 14. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:

nem tudományos, de talán praktikus oka van. nekem is volt, amikor valami oknál fogva megrepedt az üveg,és

és kiszirvárgott belőle a cucc.ha újságba tettem volna, talán nem ragadt volna az összes üveg és a pokróc...

lehet, hogy amikor bepakoltam összekonccantak, ki tudja miért repedt meg, de igencsak bosszankodtam miatta.

szerintem nem hülyeség becsomagolni.

2011. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!