Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csalánból szeretnék főzeléket,...

Csalánból szeretnék főzeléket, leveset készíteni. Hol tudom beszerezni a csalánt? Milyen boltba kell venni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Csalánt? Kimész és az első bozótosban tuti találsz, vagy erdőszélben. Ez ingyen van és függesztve pár nap alatt kiszárad. Bioboltban szárítva kapsz és biztos jó pénzt kérnek érte.
2011. aug. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 ava87 ***** válasza:

Azt szedni kell, nem venni :) Pont az a lényege, hogy finom, egészséges, és INGYEN van.

Csak arra figyelj, hogy ne valami forgalmas út mellett szedd.

2011. aug. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kisvárosba lakok van a kertben is egy pár de mindig kikapáljuk és kidobjuk. Sokmindent megeszek amit megtermesztek magamnak de a csalántól idegenkedek, ha nekem kell megcsinálni hiszen azért csak szúr, nem lesz bajom tőle? tudom hogy le kell forrázni meg hogy a fiatal hajtásokat kell szedni, meg hogyha megeszem ott van a gyomorsav, de a torkomnak nem lesz baja? Ettől félek, azért ez csak csalán, még kiszedni is kesztyűben csinálok. A beszerzésével pedig nincs gond, ha házilag kell, mert ebből a szempontból biztos jó
2011. aug. 12. 13:04
 4/4 ava87 ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tőle, végtére is ez egy gyógynövény. Ha megfőzöd, már nem fog csípni sem.

Különben attól sem lenne bajod, ha csípne, csak hát ugye az kellemetlen.

2011. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!