Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Télen használható lecsónak ha...

Télen használható lecsónak ha most lefagyasztok összevágott paprikát, paradicsomot, hagymát egyazon csomagban?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igen lehet hasznàlni, de szerintem nem lesz olyan finom.

En inkàbb ùgy szoktam, hogy lesütöm olajban, mint a lecsót és elteszem kidunsztolt üvegekbe.

2011. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen,bár én a hagymát nem "erőltetném",a csomagokba!Szerintem azt télen is belefőzheted!

Befőzésen gondolkoztál?Úgy talán még jobb!:)

2011. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csak paprikát-paradicsomot aprítva teszek el a mélyhűtőbe. Amikor felhasználom készítek egy hagymás zsiradékot (szalonna v. zsír v. olaj) és arra teszem a még fagyott alapanyagot. Ugyanolyan mint nyáron, frissből.
2011. aug. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hagymát valóban hagyd el. Felesleges. Az van mindig.
2011. aug. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Zöldpaprikát karikára szelve mindig rakok a fagyasztóba télire, akármire kell, csak szedek ki belőle (pörköltnek, levesnek, rántottának stb.) Fagyott állapotban dobom a zsírba és a hagymával együtt pirítom.

A paradicsomot külön zacsiban fagyasztanám, ez esetben abból is akkor veszel ki, amikor szükséged van rá.

2011. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Sajnos befőzni nincs lehetőségem, de ami a rosszabb, a befőtteknek helyem:( A hagymát tényleg el lehet hagyni, nem fogja legalább a helyet. Köszi mindenkinek.
2011. aug. 16. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!