Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell sütőben fasírtot sütni?

Hogy kell sütőben fasírtot sütni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a zöldség fasírtokat, de rengeteg olajat felvesznek, ezért mindig mondom anyukámnak, hogy süssük sütőben, de azt mondja beleragad.

Hogy kell úgy csinálni, hogy ne ragadjon le és finom legyen?

Szilikon sütőlapon, vagy ki kell olajozni a sima tepsit, vagy teflonban?


Köszi


2011. szept. 23. 12:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én simán a tepsibe sütőpapírt teszek azt enyhén megspriccelem olajjal és kis tócsnikat sütök. nagyon finom így is. Nem ragad bele. Azt viszont nem állítanám, hogy ugyanazt az ízt éred el, mint a hagyományos forró olajos változatnál. Időnként én is visszatérek az anyus megoldáshoz :)
2011. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

süssed egyben, mint a hagyományos stafániaa vagdaltat.

a massza közepébe tehetsz főtt tojást is, szép hosszúkás cipóra formálod, beleteszed egy sütőpapíros tepsibe,amit az ujjaddal vékonyan kikentél zsiradékkal.

a rúd tetejét, oldalát simítsd át vizes kézzel.

szép piros ropogósra sül.utána legaább 15 percig pihentesd, majd lehet szeletelni.

2011. szept. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Igazad van kedves második. Ezen még nem is gondolkodtam. Őzgerinc formába be, semmi olaj, de mégsem lesz olyan száraz mintha tócsnit sütnék belőle. Hogy ez nekem nem jutott eszembe :) Pedig annyit agyaltam már rajta, hogy azt a fránya olajat, hogyan lehetne a leghatékonyabban kikerülni.
2011. szept. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor gondoljátok, hogy az őzgerincformába még minimális olaj se kell? Vagy teflonosba csináljam?

2011. szept. 23. 12:52
 5/8 anonim ***** válasza:

azt olvastam, hogy a sütőpapírt bevizezve, puhára gyűrve az őzgerinc fombába is bele lehet szépen illeszteni.

akkor szerintem nem kellene olaj sem, de nem tudom igazán:))

2011. szept. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem még soha nem jött össze az őzgerincforma+sütőpapír változat.
2011. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
Az őzgerincformát csak anyira kell megolajozni, hogy ráragadjon egy vékony réteg prézli (morzsa).
2011. szept. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én muffin sütőbe sütöm. Kicsit kizsirozom (én azt használok) Bacon szalonnába keresztültekerve még finomabb. Higgyétek el, nagyon finom! És nem ragad bele.
2011. szept. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!